MŚ w Seefeld: Znamy skład Polek na czwartkową sztafetę

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Justyna Kowalczyk w rozmowie z Onet Sport poinformowała, że polska sztafeta 4×5 kilometrów pobiegnie w w składzie Monika Skinder, Justyna Kowalczyk, Izabela Marcisz i Urszula Łętocha. Bieg zaplanowano na czwartek.

Sztafeta 4×5 kilometrów będzie piątym biegiem medalowym podczas mistrzostw świata w Seefeld. O miejsce w przedziale 8-10 Polki powalczą w zestawieniu z Moniką Skinder, Justyną Kowalczyk, Izabelą Marcisz i Urszulą Łętochą. Trzy pierwsze biegaczki były niemal pewne swojej obecności w składzie na czwartkową sztafetę, a o ostatnie wolne miejsce walczyły Urszula Łętocha i Weronika Kaleta. Ostatecznie wybrano bardziej doświadczoną 25-latkę z klubu LKS Markam Wiśniowa Osieczany.

Celem Polek na bieg sztafetowy będzie miejsce w przedziale 8-10 o czym poinformowała Justyna Kowalczyk w rozmowie z Onet Sport. – Dla nas najważniejszy będzie kontakt ze sztafetami, z którymi będziemy rywalizować o miejsca 8-10. Będzie bardzo ciężko zrealizować to zadanie, ale dziewczyny są nastawione na wielką walkę – powiedziała asystentka Aleksandra Wierietielnego.

Źródło: Onet Sport

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.