MŚ w Seefeld: Złoty medal dla Markusa Eisenbichlera. Kamil Stoch piąty

16:25, 23.02.2019 Agnieszka Białek Aktualizacja: 16:47, 23.02.2019

Markus Eisenbichler zdobył złoty medal w konkursie mistrzostw świata na dużej skoczni w Innsbrucku. Na drugim stopniu podium stanął Karl Geiger. Brąz powędrował na szyję niesamowitego dzisiaj Szwajcara - Killiana Peiera. Najlepszym z Polaków był Kamil Stoch, który zajął piąte miejsce.

I seria

Po pierwszej serii na skoczni Bergisel w Innsbrucku, prowadził Killian Peier po bardzo dobrym skoku na 131 metrów. Jako jedyny z czołówki miał dodane punkty za wiatr. Na drugim miejscu uplasował się Markus Eisenbichler, który uzyskał 131,1 metrów, ale skakał w zdecydowanie lepszych warunkach. Ryoyu Kobayashi najlepiej poradził sobie w pierwszej serii w trudnych warunkach. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata lądował na 133,5 metrze, co dało mu trzecią lokatę.

Tuż za czołową trójką zawodników, znalazł się Karl Geiger (131 metrów). Stefan Kraft w swojej próbie uzyskał 130 metrów i zajął piąte miejsce ex aeuquo z Johannem Andre Forfangiem (132,5 metra). Siódmy po pierwszej serii zawodów o tytuł mistrza świata zajmował Kamil Stoch (128,5 metra).

W drugiej dziesiątce uplasowała się dwójka Polaków: Dawid Kubacki (128,5 metra) był 11, a Piotr Żyła (128,5 metra) sklasyfikowany został na 14 pozycji. Niestety, do drugiej serii nie zakwalifikował się Jakub Wolny, który skoczył tylko 113 metrów, co dało mu miejsce 40.

II seria

Markus Eisenbichler i Karl Geiger przeprowadzili prawdziwy szturm o medale mistrzostw świata na Bergisel. Pierwszy z nich pokonał Killiana Peiera skacząc aż 135,5 metra. Markus Eisenbichler został mistrzem świata w konkursie indywidualnym na dużej skoczni. Srebro przypadło w udziale Karlowi Geigerowi, który w drugiej serii uzyskał 130,5 metra. Brązowy medal zawiśnie na szyi Killiana Peiera (129,5 metra). Szwajcar po pierwszej serii prowadził, jednak nie dał rady dwójce Niemców. Jest to jednak największy sukces w karierze Peiera.

Czwarte miejsce zajął lider Pucharu Świata - Ryoyu Kobayashi (126,5 metra). Na piątym miejscu został ostatecznie sklasyfikowany Kamil Stoch, który drugi skok zdecydowanie był lepszy od pierwszego. Multimedalista Olimpijski z Polski uzyskał 129,5 metra. Szóste miejsce zajął Stefan Kraft (126,5 metra).

Dawid Kubacki w drugiej próbie skoczył 125,5 metra i konkurs zakończył na 12 pozycji. Na 19 pozycji znalazł się Piotr Żyła, który oddał skok na odległość 121 metrów w finale. Przypominamy, że Jakub Wolny nie zakwalifikował się do drugiej serii i był 40. Jak już wiemy, nie zobaczymy go jutro w konkursie drużynowym. Więcej informacjo tutaj.

Pełne wyniki konkursu

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.