MŚ w Seefeld: Udany dzień dla Kamila Stocha. Hula jeszcze potrenuje

Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Za nami pierwszy dzień treningowych skoków Stocha i spółki na Bergisel w Innsbrucku. Próby uspokoiły trzykrotnego mistrza olimpijskiego. – To był dobry dzień – oceniał Kamil po dwóch świetnych seriach przed konkursami mistrzostw świata.

Pierwszy trening na trzeciej pozycji, a w drugi już na najwyższej. Tak w środę z dużą skocznią w Innsbrucku poradził sobie wicelider Pucharu Świata. – Przyjemnie się skakało. Pierwszy dzień był dobry – mówił Kamil Stoch cytowany przez Sport.pl. Polak stonowany, wszak były to tylko treningi. Pokazały one jednak, że nasz mistrz jest dobrze przygotowany i spokojnie może oczekiwać zawodów. – Skocznia przygotowana super, warunki wręcz idealne, no i skoki na dobrym poziomie, więc wszystko w jest w jak najlepszym porządku – dopowiadał Kamil, którego podczas czwartkowych treningów nie zobaczymy. Podobnie jak pozostałych naszych wysłanników na mistrzostwa.

Wyjątkiem będzie jednak Stefan Hula. Taką informację podał dzisiaj Adam Małysz. Zawodnik klubu Evenement Zakopane przez ostatnimi zawodami w Willingen trenował i wrócił w nieco lepszej dyspozycji. Dzisiaj spisywał się dobrze na skoczni. – To był dobry dzień dla mnie, bo moje skoki są na stabilnym poziomie – oceniał Hula cytowany przez Sport.onet.pl. Skoczek zapowiedział też, że nie zamierza składać broni w walce o miejsce w drużynie. – Rywalizacja to nieodłączna część skoków. Każdy z nas dąży do tego, by startować w drużynie – dodawał.

Źródło: Sport.pl / Sport.onet.pl

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.