MŚ w Seefeld: Stoch i Kriznar najlepsi w serii próbnej

15:47, 02.03.2019 Maciek Dąbrowski

Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Właśnie zakończył się seria próbna przed konkursem drużyn mieszanych w Seefeld. Serię tą wygrał Kamil Stoch, na drugim miejscu uplasował się Kobayashi, a podium zamknął Geiger. Wśród Pań najlepsza okazała się Nika Kriznar.

W historycznym konkursie drużyn mieszanym jako pierwsza wśród Polek ruszyła Kinga Rajda, ostatecznie wylądowała ona na 85,5 metrze. Najlepszą zawodniczką w pierwszej grupie była reprezentantka Niemiec Katharina Althaus (103 m). Na atencje zasługuje również skok Evy Pinkelnig. Wylądowała ona metr dalej od Niemki, jednak z belki wyższej niż wspomniana wcześniej zawodniczka.

Drugą grupę skoczków fantastycznie zaczął dla Nas Dawid Kubacki. Po skoku na 102 metr długo królował wśród Panów, tak jak na Mistrza Świata przystało. Setny metr przekroczył również Markus Eisenbichler (100,5 m).

Jako trzecia w Reprezentacji Polski pojawiła się Kamila Karpiel. Zawodniczka, która uplasowała się na 23 miejscu w konkursie indywidualnym, skoczyła 95,5 metra. Jeden z dalszych skoków zaliczyła Sara Takanashi (101,5 m)

Tym samym dobrnęliśmy do czwartej - ostatniej grupie skoczków. Dla Polaków startował w niej Kamil Stoch. Mistrz Olimpijski uzyskał odległość 106,5 metra. Co okazało się najdalszym skokiem w całej serii próbnej. Trzeci w wczorajszych zmaganiach Stefan Krat skoczył 101 metrów.

W rywalizacji drużynowej najlepsi okazaliby się Niemcy, drudzy byliby Austriacy. Podium zamknęliby Japończycy. Polska uplasowałaby się na szóstej pozycji.

Wyniki Serii Próbnej

Lista Startowa

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.