MŚ w Seefeld: Rewanż Riibera w kombinacji, dobry start Kupczaka

fot. dagbladet.no

fot. dagbladet.no

Jarl Magnus Riiber został mistrzem świata w kombinacji na skoczni normalnej. Po emocjonującym finiszu Norweg wyprzedził niemal 37-letniego Austriaka Bernharda Grubera i zdobywcę Pucharu Świata w poprzednim sezonie – Japończyka Akito Watabe. Dobrze spisali się trzej polscy zawodnicy – Szczepan Kupczak był osiemnasty, Adam Cieślar – dwudziesty drugi, Paweł Słowiok – dwudziesty dziewiąty.

Lider Pucharu Świata prowadził już po skokach i ostatecznie nie dał się wyprzedzić na mecie. Watabe tuż przed metą zdecydował się na atak, który jednak się nie powiódł. Japończyka wyprzedzili zarówno Riiber, jak i weteran z Austrii (zresztą mistrz świata na dużej skoczni z Falun z 2015 roku). Gruber pokazał fenomenalną formę biegową i poprawił się względem skoku o dziewięć pozycji. Watabe wybiegał na trasę szósty.

Czwarte miejsce zdobył samotnie finiszujący niemal pół minuty później Franz-Josef Rehrl z Austrii (po skoku na trzecim miejscu), później grupa pościgowa: najlepszy z Finów Ilkka Herola (do biegu wybiegał jako 24.), Norweg Espen Bjoernstad (który nie utrzymał drugiego miejsca), kolejny już Austriak Mario Seidl (awans z miejsca 11.), najlepszy z Niemców – którzy dziś ponieśli dość niespodziewaną porażkę – Johannes Rydzek (siedemnasty po skokach), trzeci Norweg Joergen Graabak (po skokach ledwie 27.) i drugi Fin – Leevi Mutru (cztery miejsca do góry).

Szczepan Kupczak na trasę wybiegał jako czwarty. Choć wiadomo było, że tej pozycji nie jest w stanie w biegu utrzymać po cichu polscy kibice liczyli na miejsce w “20” – i to się udało. Osiemnasta pozycja to życiowy sukces Szczepana i najlepszy start w XXI wieku. Cieślar i Słowiok też spisali się bardzo dobrze – trzech Polaków w “30” to wynik godny uznania. W zawodach wziął też udział Paweł Twardosz, który był 51.

Największy awans względem biegu zanotował Alessandro Pittin z Włoch (z 38. na 13.), największy spadek – Aleksander Paszajew (z 13. na 41.).

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

źródło: informacja własna

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.