MŚ w Seefeld: Popisowy konkurs Niemców. Schuster: “Staramy się przenieść te emocje na jutro”

Trener reprezentacji Niemiec nie krył satysfakcji po dzisiejszym konkursie indywidualnym na dużej skoczni w Innsbrucku. Zarówno Markus Eisenbichler, jak i Karl Geiger przynieśli sporo radości niemieckim kibicom swoimi zdobyczami w pierwszym dniu rywalizacji mężczyzn na skoczni narciarskiej.

– Nie wszystko wyszło w tym sezonie, ale zawsze byliśmy spokojni i staraliśmy się pracować jak najlepiej. Po Willingen wszystko skierowało się na dobre tory – ocenia opiekun reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów, dodając jednocześnie – Treningi tutaj były bardzo dobre, ale wyzwaniem jest powtórzenie tego w zawodach i oddanie najlepszego skoku w odpowiednim momencie, udało nam się to i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy.

Werner Schuster ocenia, że aż pięć zespołów ma jutro realną szansę na złoto w konkursie drużynowym, a wśród nich oczywiście skoczkowie niemieccy – Staramy się przenieść te emocje na jutro i dołożyć wszelkich starań, żeby chłopcy pokazali najlepsze skoki. Mamy spore szanse na medal, może nawet na złoty.

Jednocześnie Werner Schuster stara się ucinać wszelkie spekulacje dotyczące przyszłości swojej i niemieckiej kadry wskazując, że na Mistrzostwach Świata drużyna naszych zachodnich sąsiadów stanowi jedność.

Źródło: Informacje własne

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.