MŚ w Seefeld: Polscy biegacze wracają do domów

Polscy biegacze wczorajszym występem na dystansie 15 kilometrów techniką klasyczną zakończyli swój udział w mistrzostwach świata w Seefeld. Decyzją trenera biało-czerwoni nie wystartują w niedzielnym biegu na 50 kilometrów stylem dowolnym, a w piątkowej sztafecie nie mają możliwości wystąpić ze względu na brak czwartego zawodnika.

Na mistrzostwach świata w Seefeld w rywalizacji mężczyzn do rozstrzygnięcia pozostały już tylko dwa dystanse: biegi sztafetowe i biegi na 50 kilometrów stylem dowolnym. W żadnym z nich nie zobaczymy jednak reprezentantów Polski, którzy swój udział zakończyli wczorajszym występem na dystansie 15 kilometrów techniką klasyczną. Jak poinformował na Twitterze Polski Związek Narciarski, decyzję o wycofaniu swoich podopiecznych podjął trener kadry Tadeusz Krężelok. Tym samym żadnego z biało-czerwonych nie zobaczymy w niedzielnym biegu kończącym zmagania na mistrzostwach świata. Nieobecność w piątkowej sztafecie była pewna już kilka tygodni temu, bowiem w Seefeld startowało tylko trzech polskich kadrowiczów.

Polscy biegacze nie zaliczą tym samym czempionatu globu w Austrii do udanych. Maciejowi Starędze nie udało się awansować do ćwierćfinałów w sprincie stylem dowolnym otwierającym mistrzostwa, a Kamil Bury i Dominik Bury nawet nie zbliżyli się do czołowej trzydziestki w swoich indywidualnych występach. Najlepszymi ich miejscami były 62. w kwalifikacjach sprintu stylem dowolnym Kamila i 47. w eliminacjach sprintu Dominika. – Wiadomo było, że na tak ciężkiej trasie, straty będą duże. Niemniej jednak walczyłem. Z chłopakami, z którymi zazwyczaj na dystansie przegrywałem, tym razem wygrałem. Przynajmniej z tego mogę być zadowolony. Pewnie, że do “30” brakowało, ale to nie było moje zadanie. W tym gronie miałem być w sprincie, ale nie wypełniłem tego zadania. Mogę mieć pretensje tylko do siebie – mówił wczoraj Maciej Staręga, który na dystansie 15 kilometrów stylem klasycznym był najlepszym reprezentantem Polski.

Źródło: PZN, Twitter

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.