MŚ w Seefeld: Polki debiutują na mistrzostwach. Przed nami konkurs indywidualny kobiet (lista startowa)

09:24, 27.02.2019 Anna Felska

Środa to ważny dzień dla polskich skoczkiń narciarskich. Dziś odbędą się kwalifikacje i konkurs indywidualny na Mistrzostwach Świata w Seefeld. Kobiety o indywidualne medale powalczą po raz szósty w historii.

Po raz pierwszy skoczkinie na mistrzostwach świata rywalizowały w Libercu, gdzie złoty medal zdobyła Amerykanka Lindsey Van. Dwa lata później w Oslo zwyciężyła Daniela Iraschko-Stolz. W Val di Fiemme ponownie górą była Amerykanka, ale tym razem Sarah Hendrickson. Falun i Lahti to dwa triumfy Niemki Cariny Vogt. Teraz główną faworytką do złota jest Norweżka Maren Lundby, która przed rokiem została mistrzynią olimpijską, zdobyła Kryształową Kulę, a w tym sezonie również jest liderką Pucharu Świata. Nie można jednak zapominać o takich zawodniczkach jak Katharina Althaus, Daniela Iraschko-Stolz czy Sara Takanashi, które również powalczą o medale.

Polskie skoczkinie zaliczą debiut podczas mistrzostw świata. Do Seefeld przybyły dwie zawodniczki: Kamila Karpiel oraz Kinga Rajda. Ta pierwsza w miniony weekend stała na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego, a w tym sezonie zdobyła pierwsze punkty Pucharu Świata w karierze. Rajda również w tym sezonie zdobyła punkty, choć nie były to dla niej pierwsze w karierze.

Nim skoczkinie staną do walki o medale na skoczni HS109 w Seefeld, będą musiały przejść kwalifikacje. Na liście startowej eliminacji znalazły się 53 zawodniczki, z 18 państw. Przypomnijmy, iż do konkursu kobiet awansuje 40 zawodniczek. Polki wystartują z numerami: 18. Kamila Karpiel i 19. Kinga Rajda.

Lista startowa

Początek kwalifikacji o godz. 15:00. O 13:30 odbędzie się seria próbna. Konkurs zaplanowano tuż po kwalifikacjach o godz. 16:15.

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.