MŚ w Seefeld: Polacy z Justyną Kowalczyk, trójką biegaczy oraz czwórką kombinatorów

fot. Irek Trawka

Za równo tydzień w austriackim Seefeld rozpoczną się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego zdradził nam, kto będzie reprezentował nasz kraj w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej.


Na skład polskich skoczków, którzy będą walczyli o medale w Seefeld, musimy poczekać przynajmniej do niedzieli. Prezes PZN nie kazał nam jednak czekać z poznaniem nazwisk w pozostałych konkurencjach klasycznych. I tak możemy już mówić o pewnym starcie Justyny Kowalczyk w Seefeld. Dwukrotna mistrzyni świata ma rywalizować w sztafecie oraz team sprincie wspólnie z Moniką Skinder. Prezes przyznał, że Kowalczyk na razie nie planuje startować w biegu na 10 km stylem klasycznym. – Wystąpią także Izabela Marcisz, Uruszula Łętocha i Weronika Kaleta – powiedział Apoloniusz Tajner. W męskiej ekipie znalazł się nasz najlepszy sprinter Maciej Staręga oraz bracia Bury, czyli Dominik i Kamil. To oznacza, że podczas czempionatu nie wystawimy sztafety.

Wiemy także, że podczas rywalizacji w Seefeld w każdej konkurencji kombinacji norweskiej zobaczymy reprezentantów Polski. Do składu zostali powołani: Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Adam Cieślar i Paweł Twardosz. W programie rywalizacji kombinatorów są dwa konkursy indywidualne, team sprint oraz sztafeta. Wszystkie składy, które podał nam Apoloniusz Tajner, zostaną jeszcze oficjalnie potwierdzone przez Polski Związek Narciarski. Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu prezes PZN poinformował nas, że prawdopodobnie podczas MŚ zobaczymy dwie skoczkinie: Kingę Rajdę oraz Kamilę Karpiel (Czytaj).

Całość rozmowy z prezesem PZN Apoloniuszem Tajnerem odsłuchać będzie można podczas piątkowej audycji Zimowisko na antenie Radia Gol. Start o godzinie 19:00.Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.