MŚ w Seefeld: Polacy będą bronić tytułu. Czy będzie kolejne złoto? (lista startowa)

Rok temu cała Polska szalała z radości, ponieważ nasi skoczkowie zdobyli pierwszy w historii złoty medal w rywalizacji drużynowej. Czy w tym roku mamy szansę aby powtórzyć ten sukces? A w jakiej formie są nasi rywale?

Po dzisiejszej rywalizacji indywidualnej wiemy jak bardzo nieprzewidywalne są skoki narciarskiej. Na podium stanęli zawodnicy bez wątpienia najlepsi w dzisiejszym dniu. Eisenbichler, Geiger oraz Peier skakali w niedostępnej dla innych lidze.

Z reprezentantów Polski przyzwoicie zaprezentował się tylko Kamil Stoch, który dwoma równymi skokami zajął piąte miejsce. Dalsze miejsca zajmowali Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła, natomiast Jakub Wolny nie zdołał wejść do serii finałowej. Tym samym trener – Stefan Horngacher, wystawił do drużyny Hulę, Żyłę, Kubackiego oraz Stoch. Już dawno na Bergisel nie był rozgrywany konkurs drużynowy, więc będzie to przełomowy moment, który przejdzie do historii.

Dzisiaj strasznie mocni wydali się być Niemcy, którzy mają dużą szansę na to, aby rozdawać karty w jutrzejszym konkursie. To samo możemy powiedzieć o Austriakach, którzy będą nieprzewidywalni. Wygrali zresztą oni konkurs drużynowy w Lahti. My jako kibice oczywiście będziemy oczekiwać również od naszych zawodników aby stanęli na wysokości zadania i pokazali, że mogą pokazać identyczną formę co w Willingen. Gdzie notabene wygraliśmy drużynówkę, a Kamil Stoch oraz Piotr Żyła stawali na podium.

Patrząc obiektywnie to Polaków stać na medal, czy tylko na dzień dzisiejszy może być to złoto? Serce mówi tak, rozum już może niekoniecznie, ale mam nadzieję, że będę się mylić.

Lista Startowa 

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.