MŚ w Seefeld: Pierwsza walka kombinatorów o medale. Jak spiszą się Polacy? (lista startowa)

Dzień po pierwszych emocjach związanych z biegami narciarskimi na Mistrzostwach Świata, a przed pierwszymi zawodami skoczków narciarskich, nadszedł czas na zaprezentowanie swoistego łącznika między tymi zdarzeniami, ale nie mniej ważnego – czyli pierwszego konkursu kombinacji norweskiej podczas tegorocznych Mistrzostw. Panowie zaprezentują się na dużej skoczni (HS 130), a następnie na dystansie 10 kilometrów techniką Gundersena.

Kto będzie należał do głównych faworytów całego konkursu? Przede wszystkim Jarl Magnus Riiber. Młody Norweg zapewnił sobie już zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ. Od początku sezonu nie opuszcza go dobra forma, na co dowodem jest fakt, że koszulki lidera cyklu nie pozbył się choćby na jedne zawody! Największych rywali do końcowego triumfu może upatrywać w Niemcach (Vincenz Geiger, Johannes Rydzek), Japończyku Akito Watabe, rodaku Riibera – Magnusie Krogu (o ile ten przyzwoicie poradzi sobie na skoczni) i Austriakach (doświadczony Wilhelm Denifl, świetny skoczek Franz-Jose Rehrl). Niespodziankę będzie chciał też sprawić bardzo szybko biegający Włoch Alessandro Pittin.

A na co stać kombinatorów z Polski? Szczepan Kupczak podczas sezonu, a także treningów na skoczni w Innsbrucku prezentuje stabilną, dobrą dyspozycję. Jak pokazują treningi na skoczni, możemy liczyć na jego awans do czołowej “10” po serii skoków i… kibicować, aby na biegowej trasie nie stracił zbyt wiele. To pierwsza z konkurencji jest ewidentnie jego specjalnością. Kupczak wystartuje z numerem 36 w 59 – osobowej stawce. Oprócz niego w tej konkurencji MŚ zobaczymy trzech Biało – Czerwonych: są to Paweł Twardosz (nr 16), Adam Cieślar (nr 26) i Paweł Słowiok (nr 27). Sukcesem każdego z nich będzie awans do najlepszej dwudziestki zawodów.

PEŁNA LISTA STARTOWA KONKURSU

Seria próbna skoków do kombinacji zacznie się o 9:30, zaś seria konkursowa – o 10:30. Start biegu jest przewidziany na godzinę 16:15.

źródło: inf. własna

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.