MŚ w Seefeld: Aschenwald i Eisenbichler wygrywają treningi, Kubacki i Stoch w czołówce

Po jednym dniu odpoczynku do skoków powrócili mężczyźni. Pierwszy trening na normalnej skoczni w Seefeld wygrał Philip Aschenwald, który jako jedyny przekroczył 100 metrów (o 50 cm). Za jego plecami znaleźli się Kamil Stoch (99 m) oraz Dawid Kubacki (98,5 m).  W drugim triumfował Markus Eisenbichler przed Kubackim i Killianem Peierem.

II trening

Philip Aschenwald okazał się najlepszy podczas pierwszego treningu skoczków narciarskich na normalnym obiekcie w Seefeld. Austriak skoczył aż 100,5 metra, co pozwoliło mu o 2,3 pkt. wyprzedzić Kamila Stocha. Piąty zawodnik konkursu na dużej skoczni uzyskał 99 metrów. Świetnym skokiem popisał się także Dawid Kubacki. Polak lądował pół metra bliżej od swojego bardziej utytułowanego kolegi z reprezentacji. Stefan Kraft pokazał, że Austriacy dobrze znają obiekt i po skoku na 97,5 metra znalazł się tuż za najlepszą trójką. Bardzo dobry wynik zanotował aktualny mistrz świata juniorów. Thomas Aasen Markeng uzyskał 98 m i był piąty. Najlepszy z drużyny mistrzów świata Stephan Leyhe zajął szóstą lokatę (97 m). Pozostali nasi reprezentanci też spisali się dobrze, bo cała piątka zmieściła się w dwudziestce. Stefan Hula był 12. (97,5 m), Piotr Żyła 15. (94 m), a Jakub Wolny 18. (95,5 m).

II trening

W drugim treningu najlepszym okazał się Markus Eisenbichler. Mistrz świata z Bergisel uzyskał 105,5 metra. Tyle samo skoczył Dawid Kubacki, ale w nieco lepszych warunkach i dlatego znalazł się za Niemcem. Trzecią lokatę zajął Killian Peier. Brązowy medalista miał zmierzono dokładnie 107 metrów i to była najdłuższa odległość tej serii. Czwarty znów był Stefan Kraft, który lądował metr bliżej od Eisenbichlera. Piąty był Stephan Leyhe a szósty Karl Geiger. Obaj nasi zachodni sąsiedzi o dwa metry przekroczyli granicę stu metrów. Jakub Wolny uzyskał 103 metry i był dwunasty. Znów dobry skok oddał Stefan Hula (103,5 m) i znalazł się trzy pozycje niżej o 3 pozycje od Wolnego. Kamil Stoch uzyskał tym razem 101 metrów i został sklasyfikowany na 19. lokacie. Spośród Polaków najniżej sklasyfikowany został Piotr Żyła, który skoczył 99 metrów (27.). W treningach nie startowali bracia Kobayashi oraz Daiki Ito.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.