MŚ w Seefeld oficjalnie otwarte. „Chcemy, żeby to było święto, na które tak czekaliśmy”

0

(fot. Jakub Balcerski/sportsinwinter.pl)

(fot. Jakub Balcerski/sportsinwinter.pl)

Mistrzostwa świata w Seefeld oficjalnie otworzyła konferencja prasowa dla dziennikarzy, na której znaleźli się prezydent Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Gian Franco Casper, prezes Austriackiego Związku Narciarskiego Peter Schröcksnadel oraz burmistrz Seefeld Werner Frießer. Wcześniej odbyły się eliminacje do biegów stylem klasycznym, a także treningi skoczków i kombinatorów. 

20 lutego to pierwszy oficjalny dzień mistrzostw świata w Seefeld. Poza zaplanowanymi na dziś eliminacjami biegów narciarskich oraz treningami skoczków i kombinatorów, odbyła się także konferencja prasowa. Wzięli w niej udział prezydent Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Gian Franco Casper, prezes Austriackiego Związku Narciarskiego Peter Schröcksnadel oraz burmistrz Seefeld Werner Frießer.

– To wielki zaszczyt móc w końcu powitać wszystkich w trakcie mistrzostw świata – rozpoczął Casper. – Seefeld to wyjątkowe miejsce na tego typu imprezę, a areny spełniają wszelkie oczekiwania, co do rozgrywanych tam konkurencji i odbywających się wydarzeń.

Jak mówił Peter Schröcksnadel na MŚ wystąpi 717 zawodników, pojawi się 1300 dziennikarzy oraz członków sztabu, a pomagać będzie ponad 1000 wolontariuszy. – Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby mistrzostwa były fair i nie wydarzyły się żadne groźne wypadki – mówił.

Schröcksnadel dziękował także za zainwestowanie w imprezę burmistrzowi Seefeld i całemu miastu. – W końcu, po 4,5 roku oczekiwań możemy ponownie przywitać mistrzostwa świata w naszym mieście – cieszył się Werner Frießer. – Chcemy, żeby to było święto, na które tak czekaliśmy. Gdy byłem dziś na starcie eliminacji miałem łzy w oczach, bo zrozumiałem, jak wielką pracę wykonaliśmy. To wielki dzień, ale zawody dopiero się zaczynają – zakończył.

Na dziś to jeszcze nie koniec emocji w Seefeld. O godzinie 18 na tzw. Medal Plaza czeka nas ceremonia otwarcia mistrzostw. Największą jej gwiazdą ma być mistrz gry na skrzypcach, David Garrett. Nie obędzie się bez lokalnych akcentów, takich jak występ Pizzera&Jaus, czy zaprezentowania oficjalnej piosenki imprezy – “Time 4 Heroes” wykonywanej przez Gregora Glanza oraz byłego narciarza dowolnego Christiana Rijaveca.

Mistrzostwa świata w Seefeld potrwają od 19 lutego do 4 marca. Na jutro zaplanowano pierwsze konkurencje medalowe – sprinty stylem dowolnym biegaczy oraz biegaczek.

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.