MŚ w Seefeld: Kubacki i Kobayashi najlepsi na treningach

Fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Bardzo udane treningi dla Polskich zawodników. W pierwszej serii to Dawid Kubacki okazał się najlepszy, zaś Kamil Stoch uplasował się na drugim miejscu. Podium zamknął Markus Eisenbichler.

Pierwszym Polakiem, który usiadł na belce startowej był Stefan Hula, który uzyskał odległość 102 metrów. Trochę słabszy skok oddał Jakub Wolny, który ostatecznie wylądował na 97,5 metrze. Dzisiejszy trening opuścili tacy zawodnicy jak Philip Aschenwald, Simon Amman, Killian Peier czy Stefan Kraft.

Swoją wysoką dyspozycję potwierdził Karl Geiger. Skokiem na 106 metr oddał jeden z najdłuższych skoków w dzisiejszym treningu. My również mamy swoje powody do optymizmu oraz radości. Ze znakomitej strony pokazało się dwoje naszych najlepszych skoczków. Dawid Kubacki, który triumfował w całym treningu uzyskał odległość 107 metrów. A lider polskiej kadry – Kamil Stoch skoczył 104,5 metra. Trzykrotny Mistrz Olimpijski zajął drugie miejsce, tracąc 1.6 pkt do Kubackiego.

Podczas drugiego treningu z bardzo dobrej strony zaprezentował się Stefan Hula, który w swojej drugiej próbie skoczył 105 metrów. Metr bliżej wylądował Peter Prevc. Po obniżeniu belki startowej Hule na pozycji lidera zmienił Stephan Leyhe, który uzyskał taką samą odległość co Polak. Piotr Żyła oddał przyzwoity skok, a w swojej próbie uzyskał 102 metry.

Po raz kolejny Dawid Kubacki i Kamil Stoch okazali się najlepsi spośród całej stawki. Zwycięzca z Predazzo skoczył 106 metrów natomiast Stoch uzyskał odległość 104,5 metrów. Wyprzedził ich tylko Ryoyu Kobayashi. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skoczył na odległość 107,5 metrów.

Wyniki 1. treningu

Wyniki 2. treningu

Źródło: informacja własna

 

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.