MŚ w Seefeld: Kolejne złoto Erica Frenzela

fot. medien-mittweida.de

fot. medien-mittweida.de

Eric Frenzel zdobył złoty medal w pierwszej konkurencji kombinacji norweskiej na mistrzostwach świata (skok na dużej skoczni i bieg na 10 kilometrów). Niemiec prowadził także po skoku. Szczepan Kupczak zajął 25. miejsce.

Rywalizację na mistrzostwach świata kombinatorzy rozpoczęli od zawodów na dużej skoczni. Zmagania składały się ze skoku na Bergisel oraz biegu na 10 kilometrów. Skoki trwały dość długo. To wszystko ze względu na niestabilne warunki oraz przerwę spowodowaną umacnianiem siatek za bandą na przeciwstoku. Na starcie stanęło 59 zawodników.

Liderem po skoku był Eric Frenzel. Utytułowany Niemiec skoczył 130,5 metra z 16. belki. Miał on 1,3 punktu przewagi nad drugim Mario Seidlem. W przełożeniu na czas było to tylko 5 sekund. Austriak wylądował 5 metrów bliżej od Frenzela, ale skakał z krótszego najazdu. Trzeci był Jan Schmid po skoku na 129 metrów z 16. belki. Norweg tracił 10 sekund do lidera, podobnie jak czwarty Franz-Josef Rehrl (126 m).

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Szczepan Kupczak. Polak skoczył 124 metry z 17. belki i przez pewien czas był liderem. Jego strata po skoku do Frenzela wynosiła 53 sekundy. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: piąty Akito Watabe, szósty Fabian Riessle, siódmy Yoshito Watabe, dziewiąty Antoine Gerard i dziesiąty Jarl Magnus Riiber. Czołowa dziesiątka mieściła się w minucie straty.

Paweł Słowiok na półmetku zajmował 31. miejsce po skoku na 111 metrów. Jego strata wynosiła 2 minuty i 42 sekundy. Adam Cieślar (109,5 metra) był 33. ze stratą 2 minut i 54 sekund. Paweł Twardosz skoczył 99,5 metra i plasował się na 51. pozycji ze stratą 4 minut i 13 sekund.

Wyniki po serii skoków

Tuż po starcie biegu na czele utworzyła się grupa w składzie: Frenzel, Seidl, Schmid i Rehrl. Tuż przed połową dystansu utworzyła się grupa pościgowa, w której byli: Jarl Magnus Riiber, Akito Watabe, Fabian Riessle i Antoine Gerard. Ich strata do czołówki po 5 kilometrach wynosiła 20 sekund. 40 sekund tracił duet Johannes Rydzek i Vinzenz Geiger. Szczepan Kupczak tracił, ale utrzymywał miejsce w drugiej dziesiątce.

Przed ostatnim okrążeniem (2,5 km) przewaga czołówki wynosiła 16 sekund nad pościgiem, do którego dołączył Johannes Rydzek. Na początku ostatniego podbiegu z pierwszej grupy został Seidl. Mocne tempo dyktował Schmid. Na ostatnim kilometrze na atak zdecydował się Eric Frenzel. Schmid i Rehrl stracili do niego trochę dystansu. Niemiec utrzymał prowadzenie do końca i zdobył kolejny złoty medal mistrzostw świata (szósty razem z rywalizacją drużynową). Drugi był Jan Schmid ze stratą ponad 4 sekund. Brązowy medal wywalczył reprezentant gospodarzy Franz-Josef Rehrl.

Szczepan Kupczak zakończył bieg na 25. lokacie ze stratą 2 minut i 45 sekund. Paweł Słowiok zajął 30. miejsce ze stratą 3 i pół minuty. Adam Cieślar był 34. (3 minuty i 54 sekundy), a Paweł Twardosz 49. (6 minut i 55 sekund).

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.