MŚ w Seefeld: Killian Peier i Kamil Stoch wygrywają treningi

fot. Anna Felska

Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Skoczkowie narciarscy mieli dzisiaj pierwszą okazję do przetestowania warunków, jakie panują na Bergisel. To za sprawą treningu przed piątkowymi kwalifikacjami do sobotniego konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w Seefeld. W pierwszej serii treningowej najlepiej poradził sobie Killian Peier, który skoczył 131 m z 13. belki startowej. Drugi był Halvor Egner Granerud a trzeci Kamil Stoch. W drugim najlepszy był ten ostatni.
I trening

Podczas pierwszego skoku treningowego na Bergisel najlepiej poradził sobie Killian Peier. Szwajcar, który przez niektórych uznawany jest za “czarnego konia” MŚ w Seefeld, skoczył aż 131 metra. Miał on sprzyjający wiatr i ruszał z trzynastej belki startowej. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że wiatr podczas pierwszej sesji płatał figle. Halvor Egner Granerud, który zajął drugą lokatę, lądował metr bliżej od Peiera. Norweg ruszał z dwunastej platformy startowej, ale miał silniejszy wiatr pod narty. To zdecydowało, że stracił do Szwajcara 0,2 pkt. Czołówka Pucharu Świata miała problemy z doskoczeniem do tej dwójki. Najbliżej był Kamil Stoch, któremu zmierzono 122,5 metra. Trzykrotny mistrz olimpijski ruszał jednak z jedenastej belki startowej i miał niewielki wiatr pod narty. Z dobrej strony pokazali się reprezentanci Niemiec. Czwarty był Karl Geiger, a piąty Markus Eisenbichler. Lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi skończył trening na szóstej lokacie. Dziesiąte miejsce zajął Kubacki (115,5 m). Stefan Hula po skoku na odległość 118,5 metra zajął dwudziestą drugą lokatę. Trzydziesty pierwszy był Jakub Wolny (112,5 m), a trzydziesty piąty – Piotr Żyła (105,5 m).

II trening

W drugim treningu najlepszy był Kamil Stoch. Polak miał sprzyjające warunki, ale ruszał z dwunastej (najniższej w serii) belki startowej. Sędziowie zmierzyli mu 130,5 metra. Za jego plecami znalazł się po kolejnym dobrym skoku Killian Peier. Szwajcar lądował 1,5 metra bliżej od wicelidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na trzeciej lokacie widnieje nazwisko Junshiro Kobayashiego. Japończykowi udało się skoczyć 126,5 metra. Czwarty był Markus Eisenbichler (122 m), a piąty Ziga Jelar (129,5 m). Ponownie szóstą pozycję zajął Ryoyu Kobayashi. Dawid Kubacki był dwunasty (120 m), dwudziesty trzeci Stefan Hula (117 m), dwudziesty szósty Piotr Żyła (115,5 m), a trzydziesty piąty Jakub Wolny (111,5 m).

Pełne wyniki

Trzeci trening został odwołany z powodu troski o zeskok. W Innsbrucku jest dodatnia temperatura.

Źródło: Informacja własna

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.