MŚ w Seefeld: Eisenbichler najlepszy w serii próbnej

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Po wczorajszej rywalizacji indywidualnej, nadszedł czas na zawody drużynowe. W serii próbnej poprzedzającej konkurs najlepszy okazał się Markus Eisenbichler. Na drugim miejscu uplasował się Stefan Kraft (128,5 m), a podium zamknął Timi Zajc (126 m). Drużynowo wygrałaby reprezentacja Niemiec. Polska uplasowałaby się na trzecim miejscu.

Pierwszym Polakiem, który pojawił się na rozbiegu pojawił się Piotr Żyła. Zawodnik z Wisły skoczył 117,5 metra co uplasowało nas na drugim miejscu po pierwszej grupie. Wczorajszy srebrny medalista – Karl Geiger uzykał odległość 118 metrów.

Austriak Michael Hayboeck skoczył 125,5 metrów, po podniesieniu belki z 10 na 11. Było to spowodowane słabymi skokami wszystkich zawodników w pierwszej grupie. Dobrym skokiem popisał się Stefan Hula (121 m). Co spowodowało, że utrzymaliśmy drugie miejsce po drugiej kolejce. Słabo w serii próbnej zaprezentowali się Norwegowie skoki Stjernena (117,5 m) oraz Graneruda (113,5 m)

W trzeciej grupie zawodnicy oddawali równe skoki. Reprezentant Austrii Daniel Huber wylądował na 123,5 metrze. Trochę Słabszym skokiem popisał się Dawid Kubacki, a odległość 119 metrów nie napawa optymizmem w konkursie drużynowym.

Brązowy medalista – Killian Peier udowodnił swoją wysoką formę skokiem na 123 metry. Mistrz Świata z Lahti – Stefan Kraft skoczył 128,5 metra. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Ryoyu Kobayashi skokiem na 117 metr, nie przekroczył punktu K. Kolejnym świetnym skokiem popisał się Markus Eisenbichler, uzyskał najdalszą odległość w serii próbnej 130,5 metra.

Wyniki Serii Próbnej

Lista Startowa 

Wyniki drużynowe:

 1. Niemcy
 2. Austria
 3. Polska
 4. Norwegia
 5. Słowenia
 6. Szwajcaria
 7. Rosja
 8. Czechy
 9. Stany Zjednoczone
 10. Finlandia
 11. Japonia (2 skoki)
 12. Kazachstan

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.