MŚ w Seefeld: Dawid Kubacki mistrzem świata, Kamil Stoch ze srebrem!

17:41, 01.03.2019 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 18:20, 01.03.2019

Niesamowicie zakończył się indywidualny konkurs na skoczni normalnej w Seefeld. Dawid Kubacki został mistrzem świata, a Kamil Stoch zdobył srebrny medal. Na podium wylądował także Stefan Kraft. Hula zajął również dobre dwunaste miejsce.

Wielkiego, niesamowitego wyczynu dokonali polscy skoczkowie podczas dzisiejszego konkursu indywidualnego na skoczni normalnej na mistrzostwach świata w Seefeld. W pierwszej serii reprezentanci biało-czerwonych trafili na fatalne warunki - Kamil Stoch plasował się na osiemnastej, a Dawid Kubacki na dwudziestej siódmej lokacie. Stefan Hula zajmował dwudziestą dziewiątą pozycję. Druga część zawodów była popisem sił naszych sportowców. Hula uzyskał odległość 100 metrów, co pozwoliło mu się przesunąć na bardzo dobre dwunaste miejsce. Jeszcze dalsze, piękniejsze skoki oddali Kubacki - 104,5 m - oraz Stoch - 101,5m. Po skoku Kamila mieliśmy dwóch Polaków na prowadzeniu. I, jak się okazało, taka sytuacja pozostała do samego końca. Nie potrafili im się sprzeciwić nawet ani liderujący Ryoyu Kobayashi, ani medalista z dużej skoczni Karl Geiger. Dawid Kubacki zdobył tytuł mistrza świata. Dla 28-latka to pierwszy indywidualny medal podczas imprezy sezonu. Wicemistrzem został Kamil Stoch. Dla trzykrotnego mistrza świata to drugi indywidualny krążek mistrzostw. Brąz wywalczył reprezentant gospodarzy Stefan Kraft. Austriakowi również udało się awansować względem pierwszej serii konkursu (10 lokata).

Blisko podium znalazł się drugi z Austriaków - Philipp Aschenwald, który również zanotował duży awans - z dwudziestej pozycji po pierwszej serii. Do czołowej trójki zabrakło mu zaledwie 0,3 pkt. Piątkę zamknął najlepszy z Niemców Richard Freitag ( do podium 3,5 pkt). Na szóstej lokacie uplasował się Stephan Leyhe, na siódmej mistrz świata ze skoczni dużej Markus Eisenbichler oraz Yukiya Sato, na dziewiątej Michael Hayboeck, a na dziesiątej Szwajcar Killian Peier. Dopiero czternasty był Ryoyu Kobayashi, a osiemnasty Karl Geiger. Piotr Żyła nie zakwalifikował się do drugiej serii.

Wyniki mistrzowskiego konkursu

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.