MŚ w Seefeld: Daniel Andre Tande nie wystartuje w mistrzostwach

Spełnił się czarny scenariusz dla Daniela Andre Tandego. 25-latek z powodu poważnego urazu kolana, którego nabawił się w Lahti, nie pojedzie na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, które rozpoczynają się już w przyszłym tygodniu w austriackim Seefeld. 

Informacje mediom przekazał Norweski Związek Narciarski za pomocą portalu społecznościowego. Mówiono jeszcze dzisiaj, że konsultacja ortopedyczna (po której miała zapaść decyzja) Daniela Andre Tandego ma się odbyć jutro. Jednak uraz jest na tyle poważny, że Norweg będzie musiał przejść operacja kolana. Kontuzja doznana w Lahti wyeliminowała ostatecznie Tandego z mistrzostw świata w Seefeld.

Przypomnijmy, że Daniel Andre Tande urazu kolana nabawił się na piątkowym treningu w miniony weekend w Lahti. Następnie wystartował w kwalifikacjach uzyskując bardzo dobry rezultat lecz po tym skoku z kolanem Norwega było jeszcze gorzej. Tande nie mógł już stać o własnych siłach. Trener Alexander Stoeckl zdecydował o wycofaniu go z sobotniej i niedzielnej rywalizacji.

To poważne osłabienie Norwegów przed mistrzostwami świata w Seefeld, które rozpoczynają się już w przyszłym tygodniu. Forma Daniela Andre Tandego zdawała się wzrastać z konkursu na konkurs. Niepewny co do startu jest również Andreas Stjernen, który również w Lahti zaliczył upadek.

Źródło: twitter.com/@Norskijump

1 thought on “MŚ w Seefeld: Daniel Andre Tande nie wystartuje w mistrzostwach

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.