MŚ w Seefeld: Czas na królewski finał. Alex Harvey obroni tytuł na koniec kariery? (lista startowa)

0

fot: feelgrafix.com

fot: feelgrafix.com

Czas na już ostatnią odsłonę tegorocznych mistrzostw świata w Seefeld. Walkę o medale zakończy rywalizacja biegaczy na dystansie 50 km techniką dowolną. Tytułu wywalczonego w Lahti będzie bronić Alex Harvey, który poinformował, że to ostatni sezon w jego karierze. Czy Kanadyjczyk sięgnie po kolejne złoto?

Z numerem czternastym na trasę wyruszy obrońca tytułu z Lahti Alex Harvey. Dla Kanadyjczyka będzie to ostatni start w zawodach rangi mistrzowskiej ze względu na decyzję o zakończeniu kariery. 30-letni biegacz dwa lata temu ograł wszystkich rywali i sięgnął po pierwsze indywidualne złoto. Rok temu na igrzyskach olimpijskich, kiedy biegano klasykiem, został on sklasyfikowany tuż za podium. W tym biegu świetnie spisał się z kolei Iivo Niskanen, który jutro nie wystartuje. Na pięćdziesiąt kilometrów podczas mistrzostw świata w Finlandii w 2019 r. drugi był Sergiej Ustiugow. Rosjanin również zrezygnował z jutrzejszego wyścigu. Na własnej ziemi trzecie miejsce na królewskim dystansie zajął Matti Heikkinen. Nie wydaje się jednak możliwe powtórzenie sukcesu – forma fińskiego zawodnika w tym sezonie nie jest dobra. Na igrzyskach za Iivo finiszowali Rosjanie: Bolszunow i Larkow – oboje zakończyli mistrzostwa przed rywalizacją na 50 kilometrów techniką dowolną.

Mocni będą Norwegowie – oprócz mistrzów świata, Roethe i Sundby, do rywalizacji przystąpią Simen Krueger i Hans Holund, czyli świetni łyżwiarze. Rosjanie zdecydowali się wystawić na ostatni bieg mistrzostw Biełowa, Spitsova, Mielniczenko i Czerwotkina. Z racji tego, że zawody zostaną rozegrane w stylu dowolnym, mocni powinni być Francuz Maurice Manificat i Brytyjczyk Andrew Musgrave, który prezentuje bardzo dobrą formę podczas tegorocznych mistrzostw, nadal jednak pozostając bez miejsca w czołowej trójce. Nie należy zapominać również o wielkim Szwajcarze – Dario Cologni. Na starcie zabraknie reprezentantów biało-czerwonych.

Rywalizacja na 50 kilometrów mężczyzn rozpocznie się o godz. 13:00. Na starcie stanie sześćdziesięciu pięciu biegaczy.

lista startowa biegu

źródło: informacja własna

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.