MŚ w Seefeld: Althaus najlepsza w kwalifikacjach, Karpiel i Rajda w konkursie

fot. skispringen.com

fot. skispringen.com

Katharina Althaus wygrała kwalifikacje przed dzisiejszym konkursem indywidualnym kobiet na mistrzostwach świata w Seefeld. Druga była Maren Lundby, a trzecia Ursa Bogataj. Z dobrej strony pokazały się Polki – obie powalczą o awans do drugiej serii.

Niebawem rozpocznie się pierwsza seria rywalizacji skoczkiń w Seefeld. Najlepszą próbę w kwalifikacjach oddała Katharina Althaus. Niemka uzyskała zdecydowanie najlepszą odległość – 106,5 m. Drugie miejsce zajęła jedna z głównych faworytek do złota – Norweżka Maren Lundby, która skoczyła 103,5 m. Na trzeciej pozycji uplasowała się Słowenka Ursa Bogataj, skacząc na odległość stu metrów. W piątce znalazły się również Austriaczka oraz druga z reprezentantek Słowenii – czwarta była Chiara Hoelzl (99 m), a piąta Nika Kriznar (99,5 m).

Dobre skoki oddały reprezentantki Polski. Kamil Karpiel uzyskała odległość 93,5 m i zajęła dwudzieste szóste miejsce w dzisiejszych kwalifikacjach. Kinga Rajda natomiast skoczyła 86,5 m i uplasowała się na trzydziestej siódmej lokacie. Obie biało-czerwone powalczą więc w konkursie. Celem będzie awans do drugiej serii.

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.