MŚ w Sankt Moritz. Polki na 16. miejscu. Niemiec śrubuje rekord

20:44, 05.02.2023 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 20:44, 05.02.2023

Na naturalnym torze w Sankt Moritz zakończyły się mistrzostwa świata w bobslejach. Podczas drugiego weekendu rywalizowano w dwójkach kobiet oraz czwórkach mężczyzn. Dwa złote medale przypadły Niemcom. Polki zajęły 16. miejsce.

Polki po cenne doświadczenie

Tydzień temu Linda Weiszewski wystartowała na mistrzostwach w monobobach. Teraz razem z rozpychającą Mariką Zandecką znalazła się w gronie 19 startujących dwójek. Po pierwszym przejeździe Polki były przedostatnie, a w drugiej części spadły na ostatnią pozycję. W trzecim ślizgu Weiszewski wyprzedziła Georgitę Popescu oraz walczącą o medal Laurę Nolte, która nie zaliczyła upadek. Nasza pilotka najlepiej pojechała w ostatniej części i po wyprzedzeniu Amerykanek awansowała na 16. miejsce. Triumfowała Kim Kalicki razem z Leonie Fiebig. Drugie miejsce zajęła prowadząca tylko po pierwszym ślizgu Lisa Buckwitz, a brąz wywalczyła Kaillie Humphries.

Wyniki - dwójki

Legendarne osiągnięcie Friedricha

Nie bez powodu Francesco Friedrich jest już określany jako najlepszy bobsleista w historii. W dwójkach zajął drugie miejsce, ale w czwórkach sięgnął po swoje 14. złoto w karierze. Kolejny w rankingu wszechczasów pilot Eugenio Monti zdobył dziewięć złotych krążków. W Sankt Moritz Friedrich wygrał trzy z czterech przejazdów. Słabszy był ten trzeci, po którym na osiem setnych zbliżył się do niego Brad Hall. Brytyjczyk słabiej pojechał w finale i jego strata wzrosła do 69 setnych. Dodatkowo, dogonił go Emils Cipulis, który razem z Hallem sięgnął niespodziewanie po srebrny medal.