MŚ w saneczkarstwie – Oberhof 2023. Polska dwójka tuż za pierwszą dziesiątką

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

W Oberhofie trwają mistrzostwa świata w saneczkarstwie. W sobotę rozegrano zmagania w dwójkach oraz jedynki kobiet. Z Polaków najlepiej zaprezentowali się Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, którzy zajęli 11. miejsce.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Polacy blisko dziesiątki

Mistrzostwa rozpoczęły się w piątek od sprintów, a w sobotę dwójki mężczyzn były pierwszą rozstrzygniętą konkurencją w tradycyjnej formule. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski po pierwszym ślizgu zajmowali 12. miejsce z szansą na awans do czołowej dziesiątki. W drugiej części zawodów Polacy przesunęli się o jedną lokatę i zakończyli mistrzostwa na 11. pozycji. We dwóch ślizgów najlepsi byli Toni Eggert/Sascha Benecken. Tym samym Niemcy zdobyli swoje dziesiąte złote medale światowego czempionatu w karierze. Nie zdołali tego dokonać Tobias Wendl/Tobias Wendl, którzy po zajęciu drugiego miejsca pozostali tylko z dziewięcioma złotymi krążkami. Ze swoimi rodakami przegrali o 171 tysięcznych, wyprzedzając w drugim ślizgu Yannicka Mullera i Armina Frauschera z Austrii.

Wyniki – dwójki mężczyzn

Niemki obroniły tytuł

Dominacja gospodarzy trwała także podczas rywalizacji w kobiecych dwójkach. Rok temu rozegrano pierwsze w historii mistrzostwa w tej konkurencji i wygrały je Jessica Degenhardt i Cheyenne Rosenthal. Reprezentantki Niemiec dzisiaj obroniły tytuł, uzyskując najlepsze czasy w dwóch ślizgach. Wyprzedziły o 126 tysięcznych Austriaczki – Seline Egle/Lara Michaela Kipp oraz o 187 tysięcznych Włoszki – Andrea Voetter/Marion Oberhofer. Polki nie startowały.

Wyniki – dwójki kobiet

Domaradzka na 20. miejscu

Na koniec sobotniej rywalizacji rozegrano jedynki kobiet z udziałem Natalii Jamróz i Klaudii Domaradzkiej. Do drugiego przejazdu, w którym uczestniczyło 20 najlepszych zawodniczek awansowała tylko druga z Polek. Domaradzka osiągnęła 18. czas pierwszego ślizgu. Natalia Jamróz uplasowała się na 34. pozycji. Niestety, w drugim ślizgu Klaudia Domaradzka pojechała dużo gorzej od Trinity Ellis i Marion Oberhofer, spadając na 20. miejscu. Jedynki były kolejną konkurencją, w której mistrzostwo wywalczyli gospodarze i co więcej, zdobyli komplet medali. Życiowy sukces osiągnęła Anna Berreitter, która obroniła przewagę wywalczoną w pierwszej części rywalizacji. Srebro wywalczyła Julia Taubitz, a brąz Dajana Eitberger, która skutecznie zaatakowała z piątej pozycji.

Wyniki – jedynki kobiet

źródło: informacja własna