MŚ w saneczkarstwie – Oberhof 2023. Niebywałe. Niemcy zgarnęli wszystkie złote medale pierwszego dnia

Screen: Youtube

Rywalizacja sprinterska otworzyła 51. mistrzostwa świata saneczkarzy. I najwięcej radości mieli w piątek reprezentanci gospodarzy, którzy zgarnęli złote medale we wszystkich czterech konkurencjach.

Screen: Youtube

W rywalizacji jedynek wygrała Dajana Eitberger, a za nią uplasowały się aż trzy koleżanki z kadry. To absolutna dominacja. Najlepsza “z reszty świata” była Madeleine Egle z Austrii. W walce o medale mężczyzn górą był natomiast Felix Loch, a kolejny z Niemców – – zajął 3. miejsce. Srebro zgarnął Austriak Jonas Mueller.

Niemcy zdominowali pierwszy dzień MŚ

W zmaganiach dwójek nasi zachodni sąsiedzi również nie pozostawali żadnych złudzeń rywalom. Wśród mężczyzn triumfował duet Toni Eggert/Sascha Benecken, a na podium stanęli też ich rodacy Tobias Wendl/Tobias Arlt oraz Austriacy Yannick Mueller/Armin Frauscher. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski było na 11. miejscu.

W rywalizacji kobiet wygrały Jessica Degenhardt/Cheyenne Rosenthal. Tutaj medale trafił jednak do reprezentantek jeszcze dwóch państw. To Egle/Kipp z Austrii oraz Voetter/Oberhofer z Włoch.

Wyniki jedynek: kobiety / mężczyźni

Wyniki dwójek: kobiety / mężczyźni

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj