MŚ w saneczkarstwie: Faworyci – jedynki mężczyzn

fot.przegladsportowy.pl

fot.przegladsportowy.pl
fot.przegladsportowy.pl

Od dawna w rywalizacji jedynek mężczyzn nie było tak wielu faworytów do zdobycia złotego medalu.

Przed rokiem Konigssee wygrał Felix Loch, który w tym sezonie prezentuje się dosyć słabo. Niemieccy kibice liczą na przebłysk formy legendy saneczkarstwa na mistrzostwa świata. Na ostatnich mistrzostwach aktualnie czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wyprzedził Ralfa Palika i Wolfganga Kindla. Niemiec w tym sezonie jeździ bardzo słabo. Austriak przed własną publicznością powinien pokazać się z dobrej strony. W tym sezonie Kindl trzykrotnie stawał się na najniższym stopniu podium, w tym na mistrzostwach Europy i dwa razy w Siguldzie.

Podczas tegorocznym zawodów w Konigssee i Siguldzie Wolfgang Kindl musiał uznać wyższość Semena Pawliczenki i Romana Rjepiłowa. To właśnie Rosjanie są wymieniani w gronie głównych faworytów do złota. Pawliczenko to mistrz Europy i zwycięzcą zawodów w Siguldzie. Rjepiłow jest aktualnym liderem Pucharu Świata i będzie walczyć o obronę koszulki lidera.

Na mistrzostwach świata w Igls mogą liczyć się również Włoch Dominik Fischnaller, Amerykanie Tucker West i Chris Mazdzer i Rosjanin Stepan Fedorow.

Rok temu na mistrzostwach świata Maciej Kurowski zajął 20. miejsce. W tym sezonie polski saneczkarz jest 26. w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata. Liczymy na dobre wyniki Macieja Kurowskiego i Mateusza Sochowicza, który w tym sezonie ani razu nie awansował do zawodów głównych.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.