MŚ w saneczkarstwie: Faworyci - dwójki

14:16, 25.01.2017 Kamil Karczmarek

W rywalizacji dwójek liczymy na Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego. O tytuł mistrza świata w Igls powalczą Niemcy.

Ten sezon jest jak marzenie dla duetu Toni Eggert/Sascha Benecken. Niemiecka dwójka wygrała aż 7 razy, w mistrzostwach Europy Eggert i Benecken zdobyli srebrny medal, a w Park City zajęli 3. lokatę. W klasyfikacji generalnej mają olbrzymią przewagę nad resztą stawki. Rok temu dwójka Eggert/Benecken zdobyła 3 w karierze srebro mistrzostw świata.

Trzy tytuły mistrzowskie mają na swoim koncie Tobias Wendl/Tobias Arlt. W tym sezonie mistrzowie świata wygrali tylko 2 razy, ale potrafią skoncentrować się na najwyższych imprezach. Świadczy o tym chociażby złoty medal mistrzostw Europy zdobyty na domowym torze tej dwójki, czyli w Konigssee. Faworytami zawodów na torze olimpijskim pod Innsbruckiem są jednak Eggert i Benecken.

Niewykluczone, że wszystkie medale zgarną reprezentanci Niemiec. Bardzo dobrze w tym sezonie spisują się Robin Geueke i David Gamm. Ostatnio w Siguldzie młodzi Niemcy mieli upadek. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmują Amerykanie Matt Mortensen/Jayson Terdiman. Ostatnio w formie są Łotysze Oskars Gudramowics i Peteris Kalnins.

Podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Konigssee Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski uplasowali się na 11. miejscu. Teraz naszym zawodnikom marzy się miejsce w pierwszej dziesiątce. W tym sezonie nasza dwójka w Sigludzie zajęła 9. miejsce, a w Winterbergu dwukrotnie Chmielewski i Kowalewski zajęli 10. lokatę. W klasyfikacji generalnej polscy saneczkarze są na 14. miejscu.