MŚ w saneczkarstwie: Dla kogo medale w jedynkach kobiet i dwójkach? [lista startowa]

fot.ctvnews.ca

fot.ctvnews.ca
fot.ctvnews.ca

W sobotę odbędą się zawody jedynek kobiet i dwójek. Wystartują Ewa Kuls, Natalia Wojtuściszyn i dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski.

W rywalizacji kobiet, która rozpocznie się o 10:00 wystartuje 45 saneczkarek. Faworytki wystartują już na samym początku. Rywalizację rozpocznie Kanadyjka Alex Gough. Tuż za nią wystartuje obrończyni tytułu Natalie Geisenberger. Z numerem trzecim wystartuje kolejna z Niemek Tatjana Huefner. Następnie na starcie pojawi się Erin Hamlin, która jest mistrzynią świata w sprincie. Z numerem piątym wystartuje Rosjanka Tatiana Iwanowa, która jest również zaliczana do grona faworytek. Pierwsza z Polek Ewa Kuls pojawi się na starcie z numerem 25, a Natalia Wojtuściszyn wystartuje 30.

Lista startowa – jedynki kobiet

Zmagania dwójek, które rozpoczną się o 13:30 zostaną inaugurowane przez Łotyszy Andrisa i Jurisa Sicsów. Z dwójką wystartują Toni Eggert/Sascha Benecken, którzy prowadzą w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ich najgroźniejsi rywale w walce o złoty krążek, czyli Tobias Wendl/Tobias Arlt wystartują z piątką. Niemiecki duet triumfował dzisiaj w sprincie. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski wystartują z numerem 19. Polacy powalczą z Austriakami Thomasem Steuem i Lorenzem Kollerem o tytuł mistrzów świata do lat 23.

Lista startowa – dwójki

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.