MŚ w Raubiczach: Joanna Jakieła dziewiąta w biegu pościgowym, złoto dla Chin

Fanqi Meng i Yuanmeng Chu

Fanqi Meng i Yuanmeng Chu

Joanna Jakieła zajęła dziewiąte miejsce w biegu pościgowym juniorek i była dziś najlepszą z Polek podczas odbywających się w Raubiczach Mistrzostw Świata w biathlonie na nartorolkach. Złoty medal wywalczyła Chinka Yuanmei Chu, która triumfowała także we wczorajszym sprincie.

Chinka Yuanmei Chu dziś po raz kolejny udowodniła, że na mistrzostwa świata w Raubiczach przygotowała bardzo dobrą formę. Reprezentantka Państwa Środka w supersprincie zajęła drugie miejsce, ale w sprincie i w dzisiejszym biegu pościgowym była już bezkonkurencyjna. Azjatka spudłowała co prawda podczas ostatniego strzelania, ale bezpieczna przewaga wypracowana po wczorajszym sprincie nie przeszkodziła jej w odniesieniu zwycięstwa. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Anastazja Gorejewa z Rosji, a na najniższym stopniu podium stanęła Ukrainka Anna Kryvonos.

Polki dziś nie liczyły się w walce o medale, ale po raz kolejny przynajmniej jedna z naszych reprezentantek uplasowała się w czołowej dziesiątce. Tym razem tej sztuki dokonała Joanna Jakieła, która musiała przebijać się z dwudziestej lokaty zajmowanej po sprincie i ostatecznie finiszowała na dziewiątej pozycji. Miejsce 20-letniej biathlonistki mogłoby być jeszcze lepsze, ale Jakieła pudłowała aż sześciokrotnie i nawet świetny bieg (czwarty czas) nie pozwolił jej na nawiązanie kontaktu z grupą walczącą o medale.

Na szesnastym miejscu bieg pościgowy ukończyła Daria Gembicka, która pudłowała czterokrotnie. Dopiero 23. była Magda Piczura, dla której do najsłabszy występ podczas mistrzostw świata. Dwie lokaty niżej uplasowała się Natalia Tomaszewska, a na 28. pozycji finiszowała Kamila Cichoń.

Nasi juniorzy kończą już zmagania w Mistrzostwach Świata w biathlonie na nartorolkach. W Raubiczach nie udało im się wywalczyć żadnego medalu.

Wyniki

Źródło: Polski Związek Biathlonu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.