MŚ w Oestersund: Zwycięstwo Norwegii w dużej sztafecie mieszanej

17:35, 07.03.2019 Jarosław Gracka Aktualizacja: 18:40, 07.03.2019

Johannes Thingnes Boe biegnący na trzeciej zmianie zdobył dziś pierwszy z planowanych siedmiu złotych medali w rozgrywanych w Oestersund Mistrzostwach Świata w biathlonie. Norwegia w składzie: Marte Olsbu Roeiseland, Tiril Eckhoff, wspomniany wyżej J. T. Boe i Veltle Sjaastad Christiansen odnieśli przekonujące zwycięstwo. Srebrny medal zdobyła reprezentacja Niemiec (Vanessa Hinz, Laura Dahlmeier, Arnd Peiffer, Benedikt Doll), brązowy - drużyna Włoch (Lisa Vittozzi, Dorothea Wierer, Lukas Hofer, Dominik Windisch). Polska w składzie: Magdalena Gwizdoń, Kinga Zbylut, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek zajęła niezłe, dziewiąte miejsce.

Norwegowie przejechali trasę w 1:17:14.4 godz. i musieli skorzystać z siedmiu dodatkowych strzałów. Niemcy miały niewielką, acz znaczącą stratą 13,1 sek. i dobierali o dwa strzały więcej. Włosi stracili już 1:09.6 min. dobierając aż 14 razy - niemniej i oni uniknęli karnej rundy. Następne miejsca zajęły drużyny Rosji, Szwecji, Czech, Ukrainy, Francji (co było wyjątkowym rozczarowaniem), Polski - co było na pewno startem powyżej oczekiwań; nasi reprezentanci i reprezentantki świetnie pokazali się na strzelnicy dobierając raptem cztery razy i spędzając najmniej czasu ze wszystkich startujących drużyn oraz Finlandii.