MŚ w Oestersund: Ostatnia szansa na medal. Dziś biegi masowe kończące mistrzostwa (listy startowe)

fot. facebook.pl/DoroWierer

Już niemal wszystkie karty w Oestersund rozdane. Zostały jeszcze biegi masowe. Panowie ścigają się na 15 km, panie – na 12,5 km. Jest to bieg elity, gdyż tylko 30 najlepszych zawodniczek i zawodników może się w nich pokazać.

Dla niektórych to ostatnie szanse na medal. My liczyliśmy na dobry występ Moniki Hojnisz na tych mistrzostwach – niestety Polka akurat nie trafiła na nich z formą. Wysokie miejsce w PŚ sprawia, iż dziś będziemy ją jako jedyną Polkę na trasie oglądać. Na indywidualne medale na pewno liczą też jadące poniżej oczekiwań Włoszka Dorothea Wierer, Finka Kaisa Makarainen i świetnie biegnąca w sztafecie, ale bez medalu indywidualnie Marte Olsbu Roeiseland. Na pewno chętnie weźmie rewanż po nieudanej sztafecie także Hanna Oeberg.

U panów największymi przegranymi są na razie Francuzi: Simon Desthieux i oczywiście Martin Fourcade. Od lat wydaje się, że jakiś medal dla Łotwy może zdobyć kiedyś Andrejs Rastorgujevs, ale jeszcze nigdy mu się nto to nie udało. Żadnego medalu nie zdobyli na razie Austriacy, a przecież tacy Simon Eder i Julian Eberhard też mają medalowy potencjał.

Bieg panów o 13:15, pań o 16:00

listy startowe mężczyzn i kobiet

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.