MŚ w Oestersund: Czas na biegi pościgowe. Na co stać naszych reprezentantów? (lista startowa)

fot. M. Król

fot. M. Król

Biathlonowe Mistrzostwa Świata rozpoczęły się na dobre, dziś przed nami biegi pościgowe. Na trasach w szwedzkim Oestersund powinniśmy zobaczyć zarówno Polki, jak i Polaków, jednak nasi reprezentanci przystępują do rywalizacji ze sporymi stratami po sprintach.

Jako pierwsze o 13.45 na trasie pojawią się panie, a wśród nich Monika Hojnisz, Kamila Żuk i Magdalena Gwizdoń. Najlepsza z naszych zawodniczek po piątkowym sprincie – Monika Hojnisz wybiegnie na trasę z 34. numerem z ponad półtorej minuty straty do Kuźminy i ciężko liczyć, że podłączy się do walki o medale. Miejsc na podium poza Słowaczką Kuźminą będą bronić Norweżka Tandrevold i Niemka Laura Dahlmeier. Bieg na dochodzenie zapowiada się niezwykle emocjonująco, ponieważ aż 20 zawodniczek mieści się w minucie straty do liderki. Dodatkowym smaczkiem w rywalizacji będą nadzieje szwedzkich kibiców na medal, ponieważ w piątkowych zawodach reprezentantki gospodarzy zajęły kolejno 4. i 5. miejsce.

Jako drudzy o 16.30 swoją rywalizację rozpoczną mężczyźni. Tu faworyt jest jeden i wszystkim dobrze znany, mianowicie Johannes Boe, który wystartuje 14 sekund przed Loginovem. Jako trzeci z siedemnastosekundową stratą wybiegnie Francuz Quentin Fillon Maillet. Kamery będą zapewne zwrócone także na Martina Fourcade, który ma nieco ponad pół minuty straty do Norwega i wybiegnie na trasę jako szósty. Jedynym reprezentantem Polski w stawce będzie Grzegorz Guzik, który wyruszy jednak dopiero z 57. numerem.

Lista startowa biegu kobiet.

Lista startowa biegu mężczyzn.

Źródło: Informacje własne.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.