MŚ w Oestersund: Czas na biegi pościgowe. Na co stać naszych reprezentantów? (lista startowa)

fot. M. Król

Biathlonowe Mistrzostwa Świata rozpoczęły się na dobre, dziś przed nami biegi pościgowe. Na trasach w szwedzkim Oestersund powinniśmy zobaczyć zarówno Polki, jak i Polaków, jednak nasi reprezentanci przystępują do rywalizacji ze sporymi stratami po sprintach.

Jako pierwsze o 13.45 na trasie pojawią się panie, a wśród nich Monika Hojnisz, Kamila Żuk i Magdalena Gwizdoń. Najlepsza z naszych zawodniczek po piątkowym sprincie – Monika Hojnisz wybiegnie na trasę z 34. numerem z ponad półtorej minuty straty do Kuźminy i ciężko liczyć, że podłączy się do walki o medale. Miejsc na podium poza Słowaczką Kuźminą będą bronić Norweżka Tandrevold i Niemka Laura Dahlmeier. Bieg na dochodzenie zapowiada się niezwykle emocjonująco, ponieważ aż 20 zawodniczek mieści się w minucie straty do liderki. Dodatkowym smaczkiem w rywalizacji będą nadzieje szwedzkich kibiców na medal, ponieważ w piątkowych zawodach reprezentantki gospodarzy zajęły kolejno 4. i 5. miejsce.

Jako drudzy o 16.30 swoją rywalizację rozpoczną mężczyźni. Tu faworyt jest jeden i wszystkim dobrze znany, mianowicie Johannes Boe, który wystartuje 14 sekund przed Loginovem. Jako trzeci z siedemnastosekundową stratą wybiegnie Francuz Quentin Fillon Maillet. Kamery będą zapewne zwrócone także na Martina Fourcade, który ma nieco ponad pół minuty straty do Norwega i wybiegnie na trasę jako szósty. Jedynym reprezentantem Polski w stawce będzie Grzegorz Guzik, który wyruszy jednak dopiero z 57. numerem.

Lista startowa biegu kobiet.

Lista startowa biegu mężczyzn.

Źródło: Informacje własne.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: