MŚ w Oberstdorfie 2021. Stoeckl podał skład norweskich skoczków

fot. Tomasz Markowski

Sześciu norweskich skoczków Alexander Stoeckl zabierze ze sobą na Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym. Do ostatniej chwili toczyła się walka o ostatnie miejsce w zespole. Rzutem na taśmę wywalczył je Anders Haare.

Już w nadchodzącym tygodniu w niemieckim Oberstdorfie rozpocznie się długo wyczekiwana impreza sezonu w narciarstwie klasycznym. To rzecz jasna mistrzostwa świata, w które z formą celują wszyscy sportowcy reprezentujący te dyscypliny. Z biegiem dni poznajemy składy poszczególnych ekip. Teraz swój sezpół ogłosił trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl.

Za naszą zachodnią granicą o medale w skokach rywalizować będą: Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Anders Haare, Robert Johansson, Marius Lindvik i Daniel Andre Tande. Håre został powołany jako szósty. Walka toczyła się między nim, a Thomasem Aasenem Markengiem.

– Celem jest, jak zawsze, walka o medale w każdych zawodach. Czuję, że udowodniliśmy, że możemy tego dokonać. Indywidualnie i jako zespół jesteśmy silni. Możemy sprostać naszym własnym oczekiwaniom – zapowiedział Stoeckl.

Źródło: skiforbundet.no

Mateusz Król
Obserwuj