MŚ w Oberstdorfie: Stjernen wygrywa serię próbna, bardzo dobry skok Kubackiego

Andreas Stjernen wygrał serię próbną przed konkursem drużynowym mistrzostw świata w Oberstdorfie. Z Polaków najlepszy okazał się być Dawid Kubacki, który zajął trzecie miejsce.

Andreas Stjernen potwierdził bardzo dobrą dyspozycję podczas lotów w Oberstdorfie. Norweg wygrał serię próbną przed konkursem drużynowym mistrzostw świata w Oberstdorfie i oddał najdłuższy skok (230.5m.) Na drugim miejscu znalazł się jego rodak Daniel Andre Tande, tym samym potwierdzając, że Norwegowie będą głównymi rywalami biało-czerwonych. Na trzecim miejscu znalazł się Dawid Kubacki, który oddał daleki skok na 221. 5 m.. Co prawda, był to lot dziesięć metrów dłuższy od Tandego, ale Polak trafił na dużo lepsze warunki. W czołowej piątce zostali sklasyfikowani Domen Prevc oraz Stefan Kraft.

Oprócz Kubackiego, w dziesiątce znalazł się także Stefan Hula. Tuż za nim, na jedenastym miejscu, był Kamil Stoch, który miał słabe warunki podczas lotu. Na siedemnasty miejscu został sklasyfikowani Piotr Żyła. Gdyby wyniki konkursu drużynowego byłyby na podstawie serii próbnej, wygraliby Norwegowie, przed Polakami oraz Słoweńcami.

Wyniki serii próbnej

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.