MŚ w Oberstdorfie: Przełomowa decyzja FIS. Skoczkinie powalczą o złoto na dużej skoczni

W środowisku kobiecych skoków narciarskich wielka radość. Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała, że podczas MŚ w Oberstdorfie 2021 panie powalczą o medale w dwóch konkursach indywidualnych. Prócz zawodów na normalnym obiekcie, przeprowadzone zostaną dodatkowe na dużym.

fot. M. Rudzińska

To przełomowa chwila w historii skoków kobiet. Od czas debiutu pań na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym minęło 11 lat. Na początku rywalizowały jedynie w konkursie indywidualnym na normalnej skoczni. W 2013 roku pierwszy raz mogły walczyć o medal w konkursie mieszanym. Przed rokiem w Seefeld odbył się premierowy konkurs drużynowy kobiet. Teraz nadszedł czas na zmagania indywidualne na dużej skoczni.

– Dla nas, jako gospodarza, to oczywiście ogromny zaszczyt – mówi Florian Stern, szef komitetu organizacyjnego w Oberstdorfie. Do programu mistrzostw zostanie zatem dopisany kolejny konkurs. Wstępne plany przewidują, że walka o medale na dużej skoczni zostanie rozegrana 3 marca 2021 roku. Dzięki temu kobiety będą walczyły o cztery komplety medali, podobnie jak panowie.

– Poziom występów kobiet jest teraz tak wysoki, że nadszedł czas na mistrza świata na dużej skoczni – skomentowała ambasadorka czempionatu Katharina Althaus.  – Na pewno będą to niezapomniane mistrzostwa – dodała.

Źródło: Skispringen.com

Mateusz Król
Obserwuj