MŚ w Oberstdorfie. Polska skoczkini zmęczona sezonem. “Siada mi psychika”

fot. Jyrki Hämäläinen

Anna Twardosz w sezonie 2020/21 jest najlepszą skoczkinią w kadrze Łukasza Kruczka. Jednak jak sama przyznaje skakanie w pandemicznym sezonie z wielu względów jest męczące. – Siada mi  psychika – przyznaje zawodniczka z Lanckorony, tuż po zajęciu 27 miejsca w kwalifikacjach, poprzedzających konkurs indywidualny na skoczni dużej podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. 

fot. Jyrki Hämäläinen

W środowym konkursie mistrzostw świata w Oberstdorfie na dużej skoczni, będziemy mogli zobaczyć wszystkie cztery podopieczne Łukasza Kruczka. – Jest to duży plus, jednak jeśli chodzi o skoki, to pozostawiają one sporo do życzenia – przyznaje dwudziesta siódma zawodniczka wtorkowych kwalifikacji. – Ciężko jest dogonić, skaczące 20/30 metrów dalej najlepsze zawodniczki, ale jakoś dajemy radę – dodaje Anna Twardosz.

Zawodniczka pochodząca z Lanckorony ten sezon może zaliczyć do udanych. – Jeśli o mnie chodzi, to jestem zadowolona z tego sezonu i myślę, że kolejne sezony będą jeszcze lepsze – stwierdza Polka. – Nie czuję się wygraną tego sezonu, jest jeszcze nad czym pracować – zauważa zawodniczka. Zapytana, czy jest zmęczona tym sezonem, odpowiada: – Tak można powiedzieć, siada mi pomału psychika, ale czas na odpoczynek będzie latem.

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl, Mateusz Król

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej