MŚ w Oberstdorfie: Niemcy mają nadzieję na zawody z kibicami

Fot: Ingo Jensen, Vierschanzentournee

Fot: Ingo Jensen, Vierschanzentournee

Po wprowadzeniu najnowszych obostrzeń związanych z paraliżującą świat pandemią koronawirusa, udział kibiców w wydarzeniach sportowych został zablokowany. Organizatorzy mistrzostw świata w Oberstdorfie nie poddają się jednak i już odnaleźli plan B, który chcą wcielić w życie i tym samym pozwolić fanom skoków dopingować zawodników z trybun skoczni. Jak ma to wyglądać w praktyce?

– Pandemię traktujemy bardzo poważnie, dlatego dołożymy wszelkich starań, by rozegrać zawody w bezpieczny dla każdego sposób – zapewnia Moritz Beckers-Schwarz, jeden z dyrektorów komitetu organizacyjnego MŚ 2021 w Oberstdorfie. 

Już na początku października w Niemczech wypuszczono do sprzedaży pierwszą pulę biletów na 69. Turniej Czterech Skoczni. Ma to być sprawdzian i próba generalna dla organizatorów. Jeśli przyniesie ona pozytywny rezultat, schemat działania zostanie powtórzony podczas przyszłorocznych Mistrzostw Świata.

Jak podaje portal augsburger-allgemeine.de na trybuny wpuszczonych zostanie 2500 osób, które będą mogły naocznie podziwiać najlepszych zawodników w powietrzu. To zaledwie 10% pojemności całej przestrzeni przeznaczonej dla kibiców na terenie Schattenbergschanze. Zachowane zostaną wszystkie normy sanitarne i odpowiedni dystans społeczny. 

Beckers-Schwarz zaznacza, że to właśnie kibice są najbardziej istotnym dopełnieniem imprezy. Tworzą oni niezapomnianą atmosferę i sprawiają, że rywalizacja nabiera rumieńców nie tylko dla nich samych, ale przede wszystkim dla zawodników. 

– Zupełnie inaczej jest zostać mistrzem świata przy pustych trybunach niż przy choćby 2000 fanów – powiedział dyrektor komitetu organizacyjnego MŚ 2021. 

Mimo kolejnych rekordów zakażeń, Niemcy nie tracą nadziei na pozytywny rozwój sytuacji i rozegranie zaplanowanych na przełom lutego i marca 2021 roku mistrzostw świata bez dodatkowych komplikacji. 

Źródło: augsburger-allgemeine.de