MŚ w Oberstdorfie. Kamil Stoch ufa trenerom: “Wiedzą najlepiej czego potrzebujemy”

fot. M. Król

Kamil Stoch zajął trzynaste miejsce w kwalifikacjach do zmagań o tytuł mistrza świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie. Zawodnik komentuje swój występ krótkim stwierdzeniem – było okej. 

fot. M. Król

Wczoraj w godzinach wieczornych odbył się trening. Czołowa polska trójka, czyli Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch, nie pojawiła się na starcie. Stoch tłumaczy. – To była decyzja trenerów. Ufam im w pełni i wierzę, że ich decyzje są poparte analizą i wiedzą na nasz temat jako zawodników. Oni wiedzą najlepiej czego potrzebujemy i uważam, że mają rację – podkreślił.

W dzisiejszych kwalifikacjach skoczek z Zębu zajął dopiero trzynaste miejsce i był trzecim najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. Został zapytany czy ma mieszane uczucia co do wydarzeń, które miały miejsce na dużej skoczni w Oberstdorfie. – Owszem, ale trener powiedział, że jest wszystko w porządku, więc dalej sobie robię swoje. Był zadowolony z pierwszego skoku, że wszystko było okej, tylko był trochę spóźniony. Mam dalej kontynuować tą pracę – powiedział. – W moim odczuciu brakuje po prostu odległości, ale dzisiaj były takie warunki jakie były. Ja też muszę skupić się na elementach, które muszę poprawić, a nie na miejscach i na odległości – powiedział Kamil Stoch.

Zawodnicy mieli bardzo długą przerwę od skakania na dużych obiektach, tak charakterystycznych dla zimowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Czy Stochowi tego brakowało? – Trochę tak, bo ja wolę skakać na większych skoczniach, ale te mniejsze też są dobre do treningu. Tak wynikło z kalendarza i trzeba się było dostosować – przyznał. Skoczkowie będą mieli również dwa tygodnie wolnego od zmagań o pucharowe punkty. To również nie jest często spotykane w trakcie sezonu. – No, tak się to wszystko poukładało. Cieszę się, że w dalszym ciągu w planie są loty w Planicy i będę się chciał jak najlepiej do nich przygotować. Te dwa tygodnie pewnie wykorzystamy na treningi, na regenerację i później pojedziemy walczyć dalej – zapowiedział.

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl, Mateusz Król.

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej