MŚ w Oberstdorfie: Jest zapewnienie w sprawie liczby kibiców

Fot. Ingo Jensen, Vierschanzentournee

Uspokajające wieści dopływają do nas zza naszej zachodniej granicy. Gospodarze przyszłorocznych mistrzostw świata w Oberstdorfie nie zamierzają na razie ograniczać liczby kibiców na trybunach.

Fot. Ingo Jensen, Vierschanzentournee

Chociaż trudno dzisiaj przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja z pandemią koronawirusa w przyszłym roku, to w Oberstdorfie nie ma niepokoju. Organizatorzy Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym 2021 nie zamierzają odwoływać imprezy, ani jej przesuwać.

– Nie ma nawet żadnych rozmów na temat ewentualnego przełożenia, czy odwołania imprezy. Nie będziemy też – na chwilę obecną ograniczać wielkości trybun. Chcemy je zapełnić w stu procentach – powiedział dyrektor czempionatu Moritz Beckers-Schwarz.

W Oberstdorfie zdają sobie jednak sprawę z tego, jak nieobliczalna jest pandemia koronawirusa. Dlatego zapewniają, że w razie pogorszenia sytuacji, będą podejmować decyzje na bieżąco.  – Nie boimy się ewentualnego odwołania, ponieważ jesteśmy na ten przypadek ubezpieczeni – zaznaczył Beckers-Schwarz.

Jak informuje komitet organizacyjny, do tej pory sprzedano już ponad 25 tysięcy biletów na przyszłorocznego zmagania o tytuły najlepszych narciarzy klasycznych świata.

Źródło: PAP

Mateusz Król
Obserwuj