MŚ w Oberstdorfie: Dziś wielki finał. Kto zostanie mistrzem świata w lotach? (lista startowa)

Za nami pierwszy dzień rywalizacji o tytuł najlepszego lotnika świata. Po emocjonującej walce aż do ostatniego skoku, fani tej dyscypliny sportu z niecierpliwością oczekują kolejnych zmagań. Jedno jest pewne nie zabraknie niespodzianek, których podczas minionego dnia było wiele.

Na godzinę 15:00 przewidziano rozpoczęcie serii próbnej. Z kolei o 16:00 odbędzię się pierwsza seria konkursowa. Istnieją pewne obawy związane z warunkami atmosferycznymi. Wiatr nie ułatwiał pracy organizatorom, przez co jury musiało zmieniać belkę startową. Jednym wyszło to na plus innym niestety przyniosło odwrotny skutek. O wielkim pechu może mówić Noriaki Kasai, który zajmował wysoką pozycję po pierwszym skoku, a w drugim uzyskał zaledwie 123,5. metra! Podobnie było z Simonem Ammannem, gdzie po dobrej próbie na 203,5 m, uzyskał następie tylko 177. metrów.

Największe nadzieje wiążemy z występem biało-czerwonych. Jako pierwszy z 11. numerem startowym zaprezentuje się Piotr Żyła, a następnie 17. Stefan Hula, 21. Dawid Kubacki, oraz 28. Kamil Stoch.

Faworytem jest świetnie prezenujący się na skoczni imienia Heiniego Klopfera – Daniel Andre Tande. Norweg prowadzi po dwóch seriach konkursowych, a także ustanowił nowy rekord obiektu – 238,5 metra. Warto zwrócić uwagę także na Richarda Freitaga, który powrócił dopiero co do rywalizacji po feralnym upadku w Innsbrucku. Z pewnością dodaje mu sił doping własnej publiczności. Ostatniego słowa nie powiedział również Kamil Stoch. Na skoczniach mamucich można wiele zyskać jak i stracić.

Program:

Sobota, 20.01.2018:

15:00 – seria próbna

16:00 – I seria konkursowa

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.