MŚ w Oberstdorfie: Czy wiatr pozwoli na rozegranie zawodów? Dziś kwalifikacje i dwie serie konkursowe (lista startowa)

Fot.: Anna Felska

Nie lada problemy mają organizatorzy tegorocznych Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Niekorzystne warunki atmosferyczne panujące na skoczni uniemożliwiły rozegranie kwalifikacji, dlatego postanowiono przeprowadzić je tuż przed konkursem zamiast serii próbnej. Kto okaże się w tym przypadku najlepszy i wypracuje sobie przewagę?

Na godzinę 14:30 przewidziano rozpoczęcie serii kwalifikacyjnej, która wyłonić ma 40 zawodników mających prawo startu w zawodach. Z kolei o 16:00 powinna odbyć się pierwsza seria konkursowa. Niestety prognozy w dalszym ciągu nie są optymistyczne. Największym problemem jest wiatr, który przeszkadzał już nawet w trakcie rogrywanych treningów. O ile w pierwszym skoki oddali wszyscy zgłoszeni zawodnicy, to podczas kolejnej odsłony udało się to tylko 3 skoczkom.

Na belce startowej podczas kwalifikacji zobaczymy 48 skoczków z 16 krajów. Największe nadzieje wiążemy z występem biało-czerwonych. Jako pierwszy z 19. numerem startowym zaprezentuje się Dawid Kubacki, a następnie 29. Kamil Stoch, 33. Piotr Żyła, 35. Stefan Hula. Z racji tego, że każdy kraj może wystawić maksymalnie 4 zawodników (poza Słowenią), zdecydowano, iż udziału nie weźmie Maciej Kot.

Faworytami są przede wszystkim norwescy skoczkowie, którzy dominowali podczas treningu. Warto zwrócić uwagę na Daniela Andre Tandego, czy Andreasa Stjernena. Mocni mogą okazać się niemieccy skoczkowie, skaczący przed własną publicznością. Jeżeli miałabym upatrywać niespodzianek to wskazałabym na Słoweńców. Cieszy także dobry występ Kamila Stocha, który zajął 2. miejsce w trakcie treningu.

Program:

Piątek, 19.01.2018:

14:30 – kwalifikacje

16:00 – I seria konkursowa

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.