MŚ w Oberstdorfie bez Klaebo? Zaskakujące słowa gwiazdora biegów

fot. M. Rudzińska

Johannes Hoesflot Klaebo udzielił ostatnio norweskiej stacji telewizyjnej TV2 wywiadu, w którym przyznał, że nadal nie ma pewności czy wystartuje w rozpoczynających się 23 lutego mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Dla 24-latka priorytetem jest bowiem zdrowie, a nie medale czempionatu globu. – Wszystko inne jest na drugim miejscu – mówi.

fot. M. Rudzińska

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie bez Johannesa Hoesflota Klaebo? Takiego scenariusza nie można wykluczyć. Trzykrotny mistrz olimpijski z Pjongczangu od początku sezonu nie ukrywa bowiem, że dość mocno obawia się koronawirusa i ewentualnych efektów ubocznych po przejściu choroby. Swoimi obawami podzielił się ostatnio w rozmowie dla norweskiej TV2.

Jeśli ryzyko jest zbyt duże, to trzeba usiąść i poważnie zastanowić się nad tym, co zrobić. Mam jednak nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie, które sprawi, że uda mi się powalczyć o medale mistrzostw świata – tłumaczył Klaebo.

Dwukrotny triumfator Pucharu Świata podkreślał również, że dla niego priorytetem jest zdrowie, a nie dopisywanie kolejnych sukcesów do listy swoich osiągnięć. – Gdybym miał stworzyć ranking, to numerem jeden będzie pozostanie zdrowym, a dopiero numerem dwa starty w Pucharze Świata i podczas mistrzostw świata – mówi Norweg.

24-latek w rozmowie z TV2 skomentował też niedawne zawody Pucharu Świata w Davos, które odbywały się bez udziału reprezentantów Norwegii. Klaebo przyznał, że ciężko mu było oglądać innych zawodników w akcji. – Oglądanie innych w akcji było niezwykłe. Dobrze, że to biegi narciarskie i że mamy co oglądać, ale oczywiście wolałbym tam być  i rywalizować – skwitował trzykrotny mistrz olimpijski.

Źródło: TV2