fot. Tomasz Markowski

Sześcioosobowa reprezentacja Polski już za niespełna dwa tygodnie uda się do Oberstdorfu, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym 2021. Znamy już nazwiska, które powołał trener Michał Doleżal.

fot. Tomasz Markowski

W niemieckim Oberstdorfie w treningach będzie prezentowało się sześciu reprezentantów Polski. Trener Michał Doleżal zdecydował, że będą to: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka oraz Jakub Wolny (?). Dla tego czwartego będzie to debiut na tej imprezie. W grudniu brał jednak udział w mistrzostwach świata w lotach. Tam uplasował się na 10. miejscu indywidualnie i zdobył brąz z drużyną.

Polska ekipa będzie miało prawo wystawienia pięciu zawodników na normalnej skoczni. To dzięki temu, że Dawid Kubacki będzie bronił tytułu wywalczonego w Seefeld. Przypomnijmy, że Kamil Stoch wywalczył wówczas srebro. Konkurs na tym obiekcie odbędzie się w sobotę 27 lutego. Ten na dużej skoczni (piątek, 5 marca) odbędzie się z udziałem czterech naszych skoczków. To oczywiście pod warunkiem, że wszyscy przebrną przez kwalifikacje. A czempionat za naszą zachodnią granicą rozpocznie się 25 lutego i potrwa do 7 marca 2021 roku.

Źródło: Skaczemy.pl

Mateusz Król
Obserwuj