fot. M. Król

Michal Doleżal podał polską piątkę, która weźmie udział w kwalifikacjach do konkursu na skoczni normalnej. Poza Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim, Piotrem Żyłą i Andrzejem Stękałą wystartuje w nich także Klemens Murańka.

fot. M. Król

Dzięki złotemu medalowi Dawida Kubackiego zdobytemu w Seefeld na skoczni normalnej w tym roku Polska może wystawić na mniejszym obiekcie pięciu swoich reprezentantów. Trener reprezentacji narodowej poinformował, że piątym, dla którego znalazło się miejsce w składzie, jest Klemens Murańka. Poza nim w kwalifikacjach wystartują też Kubacki, srebrny medalista z Seefeld – Kamil Stoch, Piotr Żyła oraz Andrzej Stękała. Dotychczas na treningach na skoczni o rozmiarze usytuowanym na 106 metrze najlepiej spośród biało-czerwonych spisywał się złoty medalista sprzed dwóch lat – jego najlepszy rezultat to miejsce szóste w pierwszej środowej rundzie.

Murańka ma już za sobą start na mistrzostwach świata w Falun w 2015 roku. Wówczas udało mu się wystartować we wszystkich trzech rozgrywanych wówczas konkursach, a na skoczni normalnej był siedemnasty. Po środowych treningach wydawało się, że to Wolny, a nie Murańka, uzupełni skład na piątkowe kwalifikacje. W czwartkowych seriach Zakopiańczyk oddał jednak lepsze próby i to on powalczy jutro o awans do konkursu. Jego dzisiejszy występ to miejsca szesnaste, trzydzieste szóste i dziesiąte.

Poza Polską jednego zawodnika mniej niż w treningach wystawić będą mogli Kazachowie, Japończycy i Rosjanie. Aż po dwóch skoczków odsunąć będą musieli Austriacy, Niemcy, Słoweńcy i Norwegowie. Ci ostatni zadecydowali już, że na mniejszym obiekcie powalczą Halvor Egner Granerud, Daniel Andre Tande, Marius Lindvik oraz Robert Johansson. Finalnie na starcie jutrzejszych kwalifikacji powinniśmy zobaczyć 66 zawodników z 18 państw. Piątkowy dzień na skoczni dla panów ma rozpocząć się o 19:00 od ostatniego już treningu. Następnie na 20:30 jest zaplanowana runda kwalifikacyjna.

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Źródło: Skaczemy.Pl