fot. Tomasz Markowski

Trener Michal Doleżal podjął decyzję kto wystartuje w czwartkowych kwalifikacjach do konkursu na dużej skoczni. Oprócz Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i Kamila Stocha jutro zobaczymy także Andrzeja Stękałę, który podczas dzisiejszych treningów wywalczył sobie miejsce w drużynie.

fot. Tomasz Markowski

W odróżnieniu do zawodów na skoczni normalnej, gdzie mogliśmy wystawić pięciu zawodników ze względu na złoty medal Dawida Kubackiego zdobyty w Seefeld, na skoczni dużej reprezentować nas będzie czterech skoczków. Po dzisiejszych treningach, w których nie wystąpiło trzech polskich zawodników, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła, trener reprezentacji podjął decyzję, że w kwalifikacjach zaprezentuje się wyżej wymieniona trójka oraz Andrzej Stękała.

Tym samym w składzie zabrakło miejsca dla Jakuba Wolnego i Klemensa Murańki. Stękała zaprezentował się najlepiej z Polaków w drugim i trzecim treningu zajmując 21 i 17 miejsce. Jutro zawodnicy rozpoczną skakanie od serii próbnej zaplanowanej na 16:00. O 17:30 powinny rozpocząć się kwalifikacje do konkursu indywidualnego.

 

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

 

Źródło: Twitter.com / Skaczemy.pl