MŚ w Oberstdorfie 2021. Zapadła decyzja w sprawie kibiców

Fot. Ingo Jensen, Vierschanzentournee

Smutne wieści płyną do nas z niemieckiego Oberstdorfu, gdzie za nieco ponad miesiąc odbędą się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. Organizatorzy poinformowali dzisiaj, że w imprezie udziału nie wezmą kibice. Wszystko przez restrykcje wprowadzone ze względu na pandemię koronawirusa.

Fot. Ingo Jensen, Vierschanzentournee

To najważniejsza impreza w narciarstwie klasycznym od dwóch lat, ale niestety tym razem odbędzie się w zupełnie innej atmosferze. Mistrzostwa świata w Oberstdorfie, przez pandemię koronawirusa, nie będą gościły kibiców. Taką decyzję podjął komitet organizacyjny na podstawie wprowadzonych u naszych zachodnich sąsiadów restrykcji.

– Do niedawna mieliśmy nadzieję, że będziemy mogli gościć przynajmniej zmniejszoną liczbę fanów narciarstwa. Po intensywnych dyskusjach rada nadzorcza ze względów bezpieczeństwa musiała zdecydować o przeprowadzeniu imprezy bez widzów – napisali na Instagramie przedstawiciele komitetu organizacyjnego.

Organizatorzy prowadzili przedsprzedaż biletów z nadzieją, że uda się zorganizować zawody z kibicami. Kilka tygodni temu informowali o sprzedaniu ponad 30 tysięcy wejściówek.

Źródło: Instagram

Mateusz Król
Obserwuj