MŚ w Oberstdorfie 2021. Trudne chwile najlepszej polskiej skoczkini ostatnich lat. “Ciężko mi psychicznie”

fot. PZN

Dla Kingi Rajdy mistrzostwa świata, podobnie jak poprzednie miesiące trwającego sezonu nie układają się dobrze. – Niestety, ale męczę się skokami – mówiła podłamana skoczkini po starcie w piątkowym konkursie drużynowym. 20-latka przyczyn takie stanu szuka między innymi w ambicjach sprzed sezonu.

fot. PZN

Dla Rajdy trwający sezon jest znacznie słabszy od poprzedniego – udało jej się punktować tylko raz. Nie lepiej prezentuje się na mistrzostwach w Oberstdorfie. – Niestety, ale męczę się skokami – mówiła 20-latka po piątkowym starcie. – Mam teraz duże problemy z techniką skoków, nie mam wizji, a nie ma za bardzo czasu, żeby to wszystko wypracować – komentowała. Skoczkini odniosła się też do problemów, które pojawiają się u niej od samego początku sezonu. Ich przyczyny szuka głowie. – Myślę, że miałam zbyt duże ambicje i trochę się z tym wszystkim spaliłam – podsumowała trzydziesta ósma zawodniczka wczorajszego konkursu indywidualnego.

Jak sama mówi, czołowa polska skoczkini ostatnich lat czeka już na koniec “miesiąca do przetrwania”, który pozostał jeszcze do zakończenia trwającego sezonu. – Jak już mówiłam, bardzo się męczę i z moimi ambicjami po prostu ciężko mi psychicznie. Ten “miesiąc do przetrwania” to miesiąc, żeby nie dać się załamać i ruszyć w lato z kopyta – komentowała. – [Mogą mnie załamać] właśnie takie starty, kiedy wracam do pokoju i po prostu wszystko ze mnie schodzi – podsumowała. Ten sezon jest jednak dla niej również źródłem nauki, z której wynosi przede wszystkim cierpliwość i wytrwałość.

Dzisiejszy dzień na skoczni nie zaczął się najlepiej dla polskich skoczkiń, których wyniki w serii próbnej nie przyprawiały o optymizm. Mimo to one same nie patrzyły na nie przed startem zawodów. – Skupiałam się tylko na tym, żeby oddać najlepszy skok, jaki teraz dam radę – mówiła o nastawieniu po rundzie próbnej Rajda. – [Mówiłyśmy sobie], żeby po prostu skakać swoje, niczym się nie przejmować – komentowała.

Rajda jest także jedną z kandydatek do startu w niedzielnym konkursie drużyn mieszanych. Sama jednak nie widzi się w składzie biało-czerwonej drużyny na niedzielę. – Wczoraj prosiłam trenera, żebym nie startowała, żeby dać szansę poskakać innym dziewczynom – zakończyła 20-letnia skoczkini.

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl, Mateusz Król

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej