MŚ w Oberstdorfie 2021. To było wielkie widowisko. Stoch: “Tym lepiej smakuje taki sukces”

fot. Tomasz Markowski

Dawno nie było takiego konkursu drużynowego, w którym walka o medale toczyła się do ostatnich skoków między tak dużą liczbą ekip. Do tego wszystkiego doszły bardzo dalekie próby, co dodatkowo elektryzowało widzów przed telewizorami. – Dzisiaj naprawdę szło na żyletki – powiedział po konkursie Kamil Stoch, który z kolegami sięgnął po brąz.

fot. Tomasz Markowski

Jeszcze w serii próbnej polscy skoczkowie mogli obawiać się, czy w ogóle wywalczą medal w konkursie drużynowym. Szóste miejsce nie napawało optymizmem, ale na szczęście w zawodach skakali jak natchnieni. Do końca walczyli o złoto. Dawid Kubacki skakał jako ostatni, pozycji nie obronił, ale i tak mówimy o wielkim sukcesie. – Dzisiaj nikt nie zawalił. Gdyby ktoś zepsuł, to na pewno byśmy się na niego obrazili – żartował mistrz świata sprzed dwóch lat. Potem szczerze dodał, że wspólnie stanowią drużynę, która się wspiera. – Razem wygrywamy, razem przegrywamy. Nie ma co się obrażać, bo każdy daje z siebie wszystko. Tyle ile potrafi – mówił Dawid.

Brązowy medal to czwarty krążek drużynowy w historii polskich skoków narciarskich. Co warte podkreślenia, został wywalczony w bardzo trudnym konkursie. – Na pewno był na bardzo wysokim poziomie. Wszystko rozgrywało się na małe punkty. Po pierwszej serii pięć drużyn liczyło się w walce o medale. Na pewno była to emocjonująca walka dla nas zawodników, ale i kibiców, którzy oglądali ten konkurs w telewizji – komentował Kubacki. Zdaniem Kamila Stocha konkursy zawsze są na wysokim poziomie, bo każdy prezentuje to, co potrafi. – Jednak dzisiaj naprawdę szło na żyletki. Tym lepiej smakuje sukces – przyznał Stoch. – Jest większa satysfakcja. To wywalczony medal, a nie przegrany, więc jest się z czego cieszyć – zakończył Dawid.

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Mateusz Król
Obserwuj