MŚ w Oberstdorfie 2021. Ten błąd zaważył na braku awansu Moniki Skinder. “Sędzia pokazał sekundę przed startem”

fot. LORUCREATIVE

Ledwie pół sekundy Monice Skinder zabrakło do awansu do ćwierćfinału mistrzostw świata w Oberstdorfie. Reprezentantka Polski uplasowała się na 31. miejscu. – Blisko, blisko, ale co mam powiedzieć. Kilka błędów i już jestem poza trzydziestką – powiedziała po biegu Skinder.

fot. LORUCREATIVE

Mistrzyni świata juniorów w sprincie przyjeżdżała do Oberstdorfu z nadzieją na miejsce w czołowej trzydziestce. Miała prawo tego oczekiwać, bo tej zimy plasowała się nawet na 15. miejscu. Tym razem zabrakło niewiele do awansu. – Miałam pewien problem na starcie. Teoretycznie powinnam postawić kije przed bramkę, a miałam za. Sędzia zazwyczaj pokazuje, gdzie powinnam je dać. Tym razem pokazał mi sekundę przed startem i nie zdążyłam już zareagować. Możliwe, że właśnie tam uciekło te pół sekundy – opowiadała Monika Skinder.

Przed oceną startu Moniki warto pamiętać, że to wciąż juniorka. Chociaż bardzo zdolna, to z pewnością ma jeszcze sporo czasu na to, aby bez problemu walczyć o awanse w kolejnych biegach sprinterskich. – W tej sytuacji mogę sobie to jeszcze jakoś wytłumaczyć. Na pewno jestem w lepszej sytuacji niż 28-latka, która byłaby na 31. miejscu. Mam nadzieję, że jeszcze wiele przede mną tych seniorskich startów i będę miała okazję rywalizować z dziewczynami. Muszę się zatem z tym pogodzić – przyznała Skinder.

Najlepszej obecnie polskiej sprinterce bardzo zależało na awansie. Miała też świadomość, że są one najtrudniejsze. – Wiem, że w tych kolejnych biegach jestem w stanie o więcej walczyć. Zazwyczaj mam lepsze czucie. Jakoś swobodniej się czuję  w takiej rywalizacji – podkreślała dwukrotna medalistka MŚJ, która nie chciała też winić za swój wynik trasy. – Dzięki temu, że udało się przesunąć godziny startu, trasa była w miarę twarda. Pod koniec zrobiła się trochę kasza, ale w kolejnych biegach może być gorzej – dodawała.

Przed Skinder jeszcze jeden ważny start na mistrzostwach. W niedzielę wystartować ma także w sprincie drużynowym. Na razie nie wiadomo jednak, która z koleżanek będzie jej towarzyszyła w duecie. – Na pewno będzie to trudny start. W krótkim odstępie czasu mamy trzy biegi, do tego jest trudna trasa – opisywała.

Cała wypowiedź poniżej:

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Z Oberstdorfu dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj