Sara Takanashi wygrała kwalifikacje przed czwartkowym konkursem na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie. Najlepiej z Polek spisała się Anna Twardosz.

Rywalizację pań na tegorocznym czempionacie rozpoczęły kwalifikacje rozgrywane na normalnym obiekcie. W sesji eliminacyjnej najlepszą notę zgromadziła Sara Takanashi. Japonka skoczyła 103 metry, co dało jej 142,6 pkt. 2,5 pkt mniej zapisała na swoim koncie Austriaczka, Marita Kramer (101,5 m), która uplasowała się na 2. lokacie. Czołową trójkę uzupełniła Ema Klinec ze Słowenii (98 m).

Miejsca w czołowej dziesiątce zajęły ponadto: Jerneja Brecl, Nika Kriznar, Daniela Iraschko-Stolz, Thea Minyan Bjoerseth, Silje Opseth, Sophie Sorschag i Yuki Ito.

W czwartkowych zawodach obejrzymy dwie reprezentantki Polski. Najlepiej z naszych zaprezentowała się Anna Twardosz, która po skoku na 87,5 metra zajęła 25. miejsce ze stratą 37,6 pkt. Pozycję premiowaną awansem wywalczyła też 39. Kinga Rajda (74,5 m). Kamila Karpiel była 42., zaś Nicole Konderla uplasowała się na 47. lokacie.

Pełne wyniki możecie zobaczyć tutaj.

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

Źródło: Informacja Własna