Pierwsze skoki pań na mistrzostwach świata w Oberstdorfie za nami. Zawodniczki przystąpiły do trzech serii treningowych. W pierwszej najlepsza okazała się Sara Takanashi, która skoczyła aż 103,5m. Druga padła łupem Marity Kramer, która również oddała skok na odległość 103,5m. W trzeciej znowu zwyciężyła Sara Takanashi oddając najdłuższy skok, aż 104,5m.

Pierwsza seria treningowa rozgrywana była z belki numer 24, 22, 21 i 20.  Najlepsza okazała się Japonka Sara Takanashi po skoku na odległość 103,5m. Zaraza za jej plecami znalazła się Marita Kramer, która uzyskała 101,5m. Podium uzupełniła Daniela Iraschko-Stolz skacząc na odległość 102m.

Najlepiej z Polek zaprezentowała się Anna Twardosz, która zajęła 26 miejsce po skoku na odległość 86,5m. Reszta wypadła przeciętnie. Nicole Konderla (75,5m) była 41, Kamila Karpiel (73,5m) 43 lokata, Joanna Szwab (70m) i Kinga Rajda (72m) kolejno na 45 i 46 pozycji.

Cały drugi trening został rozegrany z 24 belki startowej. Tym razem najlepsza okazała się Marita Kramer po skoku na odległość 103,5m. Drugą lokatę zajęła zwyciężczyni pierwszego treningu Sara Takanashi. Uzyskała 101,5m. Na trzecim miejscu znalazła się reprezentantka Norwegii Maren Lundby skacząc 101m.

Ponownie najlepsza z polskich zawodniczek okazała się Anna Twardosz. Po skoku na odległość 81,5m zajęła 32 miejsce. Pozostałe reprezentantki zajęły następujące miejsca Kamila Karpiel (79m) 35, Kinga Rajda (73m) 46, Joanna Szwab (76m) 47. Najsłabiej zaprezentowała się Nicole Konderla (74m) i 50 pozycja.

Trzeci trening rozegrano z 26 belki. Najlepsza okazała się ponownie Sara Takanashi uzyskując 104,5m. Drugą lokatę zajęła Nika Kriznar po skoku na 101,5m. Najlepszą trójkę uzupełniła Marita Kramer, która uzyskała 101m. Na belce trzeciej serii treningowej nie pojawiła się Maren Lundby.

Podobnie jak w dwóch pierwszych seriach najlepszą z polskich zawodniczek okazała się Anna Twardosz. W trzeciej próbie uzyskała 89m i zajęła 24 miejsce. Kinga Rajda skoczyła 78,5m co pozwoliło zająć jej 44 miejsce. Kamila Karpiel skoczyła 74m i zajęła 47 pozycje. Joanna Szwab (70,5m) 51 lokata, Nicole Konderla (69m) 55 miejsce.